Дослідження вчених показало, що схильність до захворювання на рак кишечника може залежати від зросту людини – найбільш серйозно ризикують високі люди.

Рак кишечника, що починається в товстій кишці, вважається одним з найбільш поширених видів злоякісних захворювань. Одним з типових факторів, що збільшують його ризик, вважається нездорове харчування – зокрема, зловживання продуктами з переробленого м’яса. Але вченими також був виявлений інший фактор ризику, і вельми несподіваний: дослідження Університету Джонса Хопкінса показало, що ризик захворіти на рак кишечника може залежати від зросту людини “у більш високих людей збільшений ризик захворіти на рак кишечника”.

В результаті метааналізу наукові фахівці встановили, що люди високого зросту частіше страждають від поліпів товстої кишки, які згодом можуть ставати злоякісними – так званих аденом. За версією вчених, одна з можливих причин цього полягає в тому, що високий зріст корелює з розміром органів людського тіла.

«В органах вищих людей відбувається більш активне розмноження клітин, що може збільшити ймовірність мутацій, що ведуть до злоякісної трансформації», – відзначають дослідники.

Високий зріст-це скільки? Вчені вважають, що ризик захворіти на рак кишечника є підвищеним для чоловіків зростом вище 185 см і жінок зростом вище 172 см. Згідно з їхніми розрахунками, кожні 10 сантиметрів «додаткового» зросту в цьому випадку пов’язані з 14-процентним підвищенням ризику розвитку колоректального раку.