За останні роки серед українців здобули популярність рослинні емульсії з кокоса і мигдалю. Дієтологи пояснили, чим небезпечне вживання альтернативного молоко на постійній основі.

Фахівці з Академії лікарів Uniprof заявили, що соєве молоко, як і його аналоги рослинного походження багаті вуглеводами і жирами, але в ньому знижено кількості білка.

“Кокосове і мигдальне – найжирніші серед інших видів. Але жири в ньому інші-ненасичені жирні кислоти”, – підкреслили представники організації. З цієї ж причини продукти не рекомендується вживати людям з атеросклерозом судин, цукровим діабетом і потребують додаткового протеїну.

Тваринне молоко, навпаки, містить підвищену кількість білка і вітаміну D, але ліпіди в ньому інші. Йдеться про так звані насичені жирні кислотах, які гірше засвоюються людиною.

Читайте також:  Як зробити гречку максимально корисною, підказала дієтологиня

При цьому перевагу рекомендується віддавати напою, який пройшов необхідну термічну обробку. Якщо продукт має неприємний запах, що віддає коровою або гноєм, то це може бути пов’язано з низьким контролем якості при його прийомі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News