У розчинній каві є така речовина як акриламід, вона вважається потенційним канцерогеном.

Дієтолог Світлана Корнєєва розповіла в інтерв’ю, чим небезпечна розчинна кава. Фахівець зазначила, що така кава має вживатися лише в помірній кількості – не більше двох чашок протягом дня. Цей продукт містить небажаний акриламід, і не можна допускати його проникнення в організм у великій кількості.

«Головний недолік розчинної кави – шкідлива речовина акриламіду, яка утворюється при обсмажуванні зерен. Тому не варто перевищувати дозу в пару чашок на день», – сказала дієтолог Корнєєва.

Медик додала, що вживати розчинну каву небезпечно на голодний шлунок – на це негативно реагує слизова оболонка травного органу. Звичка пити його натще може спровокувати різні патології ШКТ, додала Корнєєва.

Фахівець констатувала, що при виготовленні розчинної сировини кавові зерна через обробку втрачають частину корисних властивостей. У той же час у розчинній міститься менше кофеїну, ніж у меленій каві. Лікар вважає, що пити його корисно тим, хто хоче зменшити кількість кофеїну, що споживається, або зменшити свою залежність від нього.