Якщо вже алкоголь присутній в житті людини, слід вибирати ті його варіанти, які дозволять не набирати вагу, і не будуть значно загрожувати здоров’ю. Про такі алкогольні напої розповіла відома британська дієтологиня Мей Сімпкін.

Реальність така: алкоголь міцно увійшов в повсякденне життя людей, він повсюдно використовується як засіб для зняття повсякденного стресу. Дієтологиня Мей Сімпкін констатує: алкоголь впливає на наше тіло, і, вживаючи його, дуже легко недооцінити кількість отриманих калорій.

“Жоден варіант алкоголю не можна вважати корисним для здоров’я, якщо взяти до уваги його калорійність, вміст цукру, здатність зневоднювати і відсутність поживної цінності. Важливо пам’ятати, що алкоголь є токсином, що підвищує навантаження на печінку, і погано впливає на рівень цукру в крові, що викликає його припливи і різкі провали», – говорить Сімпкін.

Людям, які вживають алкоголь, дієтолог радить вибирати найбільш здорові варіанти алкогольних напоїв, якщо так можна висловитися про них.

“Моє правило номер один – уникати будь-яких напоїв, які попередньо змішані, будь то алкогольні або безалкогольні. Такі напої завжди містять багато цукру або штучних підсолоджувачів і, можливо, багатьох інших добавок – штучних ароматизаторів, барвників і консервантів, а також хімічних інгредієнтів або солі, необхідних для створення напоїв з різних складових», – ділиться фахівчиня.

Сухе вино. Хоча для його виробництва використовуються фрукти, велика частина їх цукру перетворюється в алкоголь в процесі бродіння. В результаті вино відрізняється меншою кількістю цукру, ніж, наприклад, пиво. Тому в ситуації вибору алкоголю краще віддати перевагу вину.

Що стосується антиоксиданту ресвератролу, що міститься в червоному вині, то щоб забезпечити для себе реальну антиоксидантну користь, пов’язану з його дією, вино потрібно випити в дуже значній кількості. Набагато розсудливіше отримувати ресвератрол з темно-червоних ягід і червоного винограду.

Шампанське. За словами Мей Сімпкін, келих шампанського містить менше калорій, ніж стакан білого вина або пива. Якщо пити більш сухе шампанське з натуральним апельсиновим соком, це забезпечить організм деяким вітаміну С, який діє як антиоксидант, що бореться зі шкідливими наслідками засвоєння алкоголю.

Горілка і содова (горілка з мінеральною водою). Дієтологиня підкреслює, що для напою використовується саме мінеральна вода, а не тонік. Така комбінація не містить цукру і, отже, містить менше калорій.

Лагер. Пиво виготовляється з зерен, містить багато вуглеводів і, отже, цукру. В ідеалі цього напою краще взагалі уникати, вважає дієтологиня. Якщо ж відмова від пива неможлива, фахівчиня радить вибирати серед легких лагерів, які містять менше цукру і калорій.

Джин, віскі, текіла, світлий ром в чистому вигляді. Це дуже міцні алкогольні напої, але вони не містять добавок цукру і до того ж не створюють дуже великого калорійного навантаження, оскільки вживаються зазвичай в обмеженій кількості. Мікшувати такі напої добре з мінеральною водою, вичавкою лайма або лимона.

Гіннес. Незважаючи на свою щільність, напій відрізняється низьким вмістом він менше калорій (близько 35 ккал на 100 грамів продукту. Крім того, в гіннесі містяться антиоксиданти і розчинна клітковина.

Кривава Мері. Оскільки крім горілки до складу напою входить томатний сік в поєднанні з вустерширським соусом, табаско і сіллю, «Кривава Мері» навіть має деяку поживну цінність. Томатний сік хорошої якості забезпечує організм антиоксидантами (зокрема, лікопіном, а також вітаміном С) і калієм.