Вживання рослинної олії допоможе забезпечити організм необхідними вітамінами.

Рослинні масла відносяться до продуктів , без яких наш раціон буде неповним. У цього харчового продукту є цілий ряд дуже цінних властивостей. Наприклад , масла служать джерелом корисних ненасичених і поліненасичених жирних кислот. А ще в них містяться вітаміни і провітаміни , необхідні для підтримки нашого здоров’я. Давайте поговоримо про роль рослинних масел в постачанні організму вітамінами.

Технології отримання масла і вміст вітамінів

Рослинні масла здобувають з різної сировини : насіння олійних рослин (соняшник , ріпак , льон та ін) , плодів олійних рослин (оливки , пальми) , горіхів (волоський , кедровий , фундук , мигдаль та ін), масломістячих відходів (кісточки вишні , винограду , абрикоса , насіння кавуна , дині) . І будь-який з отриманих продуктів цінний для нас як джерело корисних речовин.

Рослинна олія , як правило , зберігає аромат і смак тої рослини, з якої її отримали. Але хімічний склад рослинного масла залежить не тільки від того , з чого воно зроблено, але також і від методів його отримання та очищення .

Для того щоб із сировини зробити більше масла , часто використовують вплив підвищеними температурами. При цьому , а так само при очищенні , може руйнуватися значна частина вітамінів. В результаті , масло , яке минуло більш тривалу технологічну обробку , краще зберігається і краще підходить для смаження , але містить менше корисних речовин. Тому більш цінним харчовим продуктом вважається нерафінована олія , що випробувала менший ступінь «технологічного тиску». У ній зберігається більше вітамінів .

Рослинні масла , що пройшли значну технологічну обробку , виробники часто штучно збагачують вітамінами. Але все-таки краще використовувати масла , які зберегли свої природні вітаміни.

Які вітаміни можна знайти в рослинних оліях ?

Рослинні масла допоможуть нам поповнити організм вітамінами А , D , Е , F , К, які знаходяться в різних маслах в різних співвідношеннях. Ці потрібні нам вітаміни є жиророзчинними . Значить , з масел вони будуть краще засвоюватися організмом.

Крім того , додаючи рослинну олію в різні страви , ми покращуємо всмоктуваність жиророзчинних вітамінів , які вже містилися в продуктах , з яких складається дане блюдо.

Вносимо різноманітність в меню!

Більшість традиційних страв у нашому меню , які ми готуємо вдома , «заточені » на використання соняшникової олії. Але здорове харчування – це різноманітне харчування ! А значить , треба постаратися застосовувати в їжу різні рослинні масла. Адже в кожного різновиду міститься унікальне співвідношення вітамінів та інших корисних речовин.

Масла , які варто застосовувати в їжу

Існує безліч рослинних масел , які можна застосовувати в їжу.

Соняшникова олія. Для нас це звичний продукт , і тому він може здатися менш цінним, ніж якесь екзотичне масло. Але це не так. У нерафінованій соняшниковій олії вміст альфа – токоферолу (вітамін Е) один з найвищих порівняно з іншими маслами. Присутні в ньому і вітаміни А і D.

Оливкова олія найкраще підходить для страв середземноморської кухні. У цьому маслі міститься велика кількість корисних мононенасичених жирних кислот , особливо олеїнової . Вважається , що вживання цієї олії знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Багате вітамінами Е , А , К і D.

Льняна олія характеризується високим вмістом ліноленової кислоти та інших поліненасичених жирних кислот , які ще називають вітаміном F. Прийом цього масла сприятливо впливає на стан шкіри і волосся. Льняна олія не рекомендується вживати з гарячими стравами. Не рекомендується її також вживати при холециститі і проблемами з кишечником.

Масло волоського горіха по складу близьке до льняного , а за смаком , на думку кулінарів , « перевершує оливкове ». Це масло багате вітамінами і мінералами.

У кулінарній практиці можна також використовувати інші не менш корисні рослинні олії: кунжутне , гірчичне , гарбузове, масло виноградних кісточок , кукурудзяна, соєва . Всі вони мають свій особливий смак , по -своєму поєднуються з продуктами і звичайно містять вітаміни , мінеральні речовини і незамінні жирні кислоти.

Правильне зберігання допоможе зберегти корисні речовини

При покупці масла обов’язково звертайте увагу на термін виготовлення і якість упаковки. Зберігати масло потрібно в темному прохолодному місці , краще «в склі» . Треба уникати контакту масла з водою і металами.

Рослинні масла дозволять вам проявити свої кулінарні навички і одночасно забезпечити організм вітамінами , мікроелементами і незамінними жирними кислотами. Використовуйте їх різноманітність на благо і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОМЕГА-6 ЖИРНІ КИСЛОТИ

ВЗАЄМОДІЯ МІКРОНУТРІЄНТІВ