Ці продукти можуть збільшити ризик утворення тромбів, які потенційно можуть блокувати приплив крові до серця або до мозку, попереджає лікар.

Згустки крові, що утворюються без поважних причин, можуть бути надзвичайно небезпечними. Один із найнебезпечніших типів пов’язаний з атеросклерозом — потенційно серйозним захворюванням, при якому артерії забиваються жировими речовинами, які називають бляшками або атеромами.

Вживання в їжу надто великої кількості трьох популярних продуктів може збільшити ризик розвитку атеросклерозу та пов’язаного з ним типу тромбу, пише Express.

Як пояснює орган охорони здоров’я, бляшки, залучені до атеросклерозу, викликають «затвердіння та звуження артерій», обмежуючи приплив крові та надходження кисню до життєво важливих органів.

Це, у свою чергу, збільшує ризик утворення тромбів, які потенційно можуть блокувати приплив крові до серця чи мозку.

Вам слід уникати продуктів із високим вмістом насичених жирів, солі чи цукру, щоб знизити ризик розвитку атеросклерозу. Недавнє дослідження пояснює, як насичені жири сприяють утворенню зубного нальоту. Споживання їжі, багатої насиченими жирами і холіном – поживною речовиною, що міститься в червоному м’ясі, яйцях і молочних продуктах, – збільшує кількість метаболітів – речовини, яка утворюється або необхідна для метаболізму, – які утворюють бляшки в артеріях.

Дослідження показує, як дієта з високим вмістом жирів порушує бактеріальний баланс у кишечнику та призводить до вироблення шкідливих речовин, що викликають серцево-судинні захворювання.

Холін є поширеним компонентом дієти з високим вмістом жирів у західному стилі. Коли бактерії в кишечнику розщеплюють їжу, що містить холін, вони виробляють метаболіт, відомий як триметиламін (ТМА). ТМА виробляється в кишечнику, але окислюється і перетворюється на печінки в ТМАО (триметиламін-N-оксид).