Вважається, що одноразові паперові склянки для кави набагато корисніші, ніж вироби із пластику. Але вони сприяють попаданню трильйонів мікроскопічних фрагментів пластику до напою, як показало дослідження Національного інституту стандартів та технологій США.

Одноразові паперові склянки для кави вважаються найбільш нешкідливими для природи, проте їхня пластикова оболонка істотно ускладнює процес переробки.

І ось тепер нове дослідження показало, що при попаданні в ці склянки гарячих напоїв у каву виявляються трильйони мікроскопічних частинок пластику, які потім людина випиває. Дані одноразові склянки із щільного паперу покриті зсередини м’якою та гнучкою плівкою із пластику, яка часто використовується як водонепроникний вкладиш.

Дослідники встановили, що коли ці чашки піддавалися впливу окропу, то виділяли у воду ті трильйони частинок. Висновок дослідження в тому, що частинки пластику перебувають усюди, куди б ми не подивилися.

Їх рівень становить трильйон однією літр. Немає точних доказів того, що вони дуже шкідливо впливають на людей або тварин. Але існує висока впевненість у тому, що пластика у нас більш ніж достатньо.

У ході дослідження вчені брали воду з чашки, а потім розпорошували її до тонкого туману і залишали підсихати, щоб ізолювати наночастинки від решти розчину. Цей метод раніше використовувався виявлення крихітних частинок в атмосфері.

Після висихання туману наночастинки були відсортовані за розміром та зарядом. За рахунок цього можна було встановити конкретний розмір часток, наприклад близько 100 нанометрів, і підрахувати їх. Якийсь час тому мікропластик вперше був виявлений у легенях живих людей, що доводить, що ми просто вдихаємо його з повітря.