Скоро Великдень! Що корисно знати про зберігання яєць?

Багато людей, купуючи яйця в супермаркеті, задаються одним питанням: Чи повинні вони зберігатися в холодильнику?

Чи потрібно зберігати яйця в холодильнику? Відповідь на питання: так і ні. Це залежить від того, як зберігалися яйця в супермаркеті. Якщо на охолоджуваної полиці, то не варто надовго переривати холодову ланцюг – яйця будинку також слід помістити в холодильник. Вони дуже погано переносять різкий перепад температури. На шкаралупі утворюється конденсат, який пошкоджує кутикулу (тонку шкірку), полегшуючи проникнення в продукт мікробів.

Але якщо яйця в супермаркеті зберігалися без охолодження при кімнатній температурі, то вдома їх також можна зберігати аналогічно, поза холодильником. У той же час важливо, щоб вони не піддавалися дії сильного тепла. Тому їх не потрібно тримати на підвіконні, де світить сонце, або поруч з духовкою, якою ви часто користуєтеся. Найкраще помістити їх в темну кухонну шафу. Мити яйця перед зберіганням не можна.

Читайте також:  Лікарі розповіли про продукти, які є «тихими вбивцями»

Як довго можуть зберігатися яйця? Період від дати закладки в упаковку до закінчення терміну придатності становить 28 днів. Протягом перших 18 днів свіжі яйця (строго немиті) володіють природним захистом від мікробів – ці дні вони можуть спокійно зберігатися без охолодження. Деякі страви вимагають використання тільки дуже свіжих яєць – для їх приготування потрібно використовувати продукт, який зберігався не довше зазначеного терміну. Якщо довше, то готування повинна припускати значну термічну обробку-наприклад, такі яйця можна брати для випічки.

Зварені круто яйця з неушкодженою шкаралупою можна зберігати в холодильнику близько двох тижнів.

Як визначити свіжість яйця? Якщо в склянці з водою воно опускається на дно, – значить, свіже. Якщо трохи нахиляється, йому може бути до двох тижнів. Якщо утримується на поверхні, – можливо, воно вже зіпсовано, такий продукт краще не їсти.

Читайте також:  Правильне харчування може запобігти камінням у нирках