Біологи зі Стенфордського університету ( США ) розкрили механізм, що робить ракові клітини невпізнанними для імунітету людини , і встановили , як його блокувати . Під час експерименту п’ять модифікованих мишей з раком молочної залози повністю вилікувалися від онкологічного процесу , і розвиток пухлини більше не відновився .
 
Як пояснюють фахівці , при захворюванні на рак імунна система людини перестає розпізнавати клітини пухлини , які різними способами « маскуються » під здорові клітини організму. Дослідження, проведене командою зі Стенфордського університету спільно з європейськими колегами , стало черговою спробою вчених зробити ракові клітини більш уразливими для імунітету , позбавивши їх здатності ховатися від нього.
 
Біологи визначили , що ракові клітини мають здатність притягувати до себе молекули білка CD47 . Фахівці відкрили , що підвищена кількість такого роду молекул на оболонці ракових клітин – і є причина того , що імунна система не ідентифікує зростаючу колонію ракових клітин всередині організму.
 
Вченими було синтезовано спеціальне антитіло , завдяки якому рецептори імунних клітин починали чуйно реагувати на білкові сполуки , за якими « ховалися » клітини пухлини. Дія цього антитіла протестували на мишах , які одягали в собі пухлини різних видів – передміхурової залози , печінки , раку грудей , мозку , прямої кишки. Після того , як в пухлині тварин були введені ін’єкції з антитілом , їх розвиток припинився , і вони стали зменшуватися в розмірах , а деякі навіть безслідно зникли. П’ять модифікованих мишей з раком молочної залози були вилікувані повністю .

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩО ТАКЕ РАК?