ГоловнаНовини Здоров'яДієві способи нормалізації артеріального тиску

Дієві способи нормалізації артеріального тиску

Як відомо, високий артеріальний тиск збільшує ймовірність серйозних проблем з серцем, інсультів і ниркової недостатності. При зниженому тиску людина відчуває постійну втому.

Тиск

Ризик розвитку гіпертонії пов’язаний, як правило, зі способом життя. Це шкідливі звички, занадто солона їжа, недолік фізичної активності та інші фактори.

Гіпертонією страждає 20-30% дорослого населення планети, і з віком відсоток хворих збільшується. За словами лікарів, після 30 років вона зустрічається вже у кожного другого українця.

Що може допомогти. Гіпертонію можна лікувати схудненням: при втраті одного кілограма ваги тиск падає на два міліметри.

Існує тип харчування, який придумали спеціально для лікування гіпертонії. Це DASH-дієта, (Dietary Approaches to Stop Hypertension — дієтологічний підхід до лікування гіпертонії), яка полягає у зменшенні або повній відмові від солі, продуктів з високим вмістом жирів і цукру. В основі дієти — овочі, фрукти, цільнозернові продукти, бобові, пісні білки (м’ясо і риба), нежирні молочні продукти. Від жирної, солодкої, солоної, копченої і консервованої їжі потрібно відмовитися.

Читайте також:  Медики назвали чотири природні альтернативи антибіотикам

Не допускайте набряків. Зайва рідина сприяє підвищенню тиску.

Гіпотонія – серцево-судинне захворювання, що вимагає лікування у фахівця. Як правило, головними її причинами вважаються стреси, нервове і розумове перенапруження, магнітні бурі.

Що може допомогти. Чорна кава допомагає за рахунок того, що розширюються кровоносні судини і поліпшується циркуляція крові. Солоне сприяє підвищенню тиску, тому можна з’їсти будь-який солоний продукт або покласти під язик дрібку солі.

В обох випадках показані часті прогулянки на свіжому повітрі; легка зарядка вранці; тривалий спокійний сон; контрастний душ.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News