Експерти з різних стан світу дружно закликають батьків обмежувати той час , який їхні діти проводять біля екранів , двома годинами на день. Але тепер з’ясовується , що бувають більш шкідливі і менш шкідливі екрани.
Американські вчені встановили , що відеоігри корисніші для здоров’я дитини , ніж перегляд ТБ. Дослідники спостерігали за групою шестикласників , яка проводила вільний час за переглядом телевізора і відеоіграми. Виявилося , що телевізор змушував цих дітей споживати більшу кількість так званої ” сміттєвої” їжі ( чіпси , сухарики , газована вода ) , ніж комп’ютер .
 
Природно , що активні дитячі ігри на свіжому повітрі куди корисніші для здоров’я дитини , ніж будь-які відеоприставки та ігрові консолі. І проте , діти , які кожен день витрачали на перегляд ТБ від двох до шести годин важили більше, ніж ті , хто грав за допомогою того ж телевізора або комп’ютера у відеоігри. Крім того , у любителів ТБ зазначалося більш високий кров’яний тиск, який у купі з зайвою вагою є одним з головних факторів ризику при серцево-судинних захворюваннях.
 

“Наша гіпотеза полягає в тому , що при перегляді ТБ діти спостерігають більше реклами нездорових продуктів харчування, ніж при грі в приставки і на комп’ютері , – говорить автор дослідження доктор Елізабет Джексон. – Крім того , деякі сучасні консолі змушують дітей активно рухатися , стрибати , махати руками і ногами , що забезпечує непогане фізичне навантаження. Перегляд телевізора , в будь-якому випадку , є пасивним дозвіллям , що вимагає від дитини простого сидіння або лежання ” .

Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця