Регулярні заняття бігом вже давно звеличуються як відмінний засіб профілактики різного роду хвороб і загального зміцнення організму. Однак американські вчені з Дослідницького серцево-судинного інституту Lehigh Valley Health Network виявили , що надлишок бігу шкідливий для здоров’я.
 
Цілий ряд наукових досліджень показав , що помірні по тривалості та інтенсивності заняття бігом (від двох до трьох годин на тиждень) є одним з кращих способів збільшити тривалість життя людини. Однак більше не означає краще , як з’ясували американські вчені , і надлишок бігу , навпаки, здатний наше життя скоротити.

З’ясувалося , що регулярно і багато бігаючі люди , так само як і ті , хто взагалі не займається бігом , володіють меншою тривалістю життя , ніж ті , хто бігає помірно . Вчені довели це за допомогою статистики , але не змогли відповісти на дуже важливе питання про те , чому ж тривалі пробіжки скорочують життя .
 
Вдалося лише з’ясувати , що це ніяк не пов’язано з серцево-судинною системою , і у людей , які люблять багато бігати , вона працює не гірше , ніж у тих , хто займається бігом помірно . Бігуни, які брали участь у дослідженні детально повідомляли і про те , які ліки вони регулярно приймають, що дозволило виключити також лікарський фактор.
Врахували і наявність небезпечних хронічних хвороб , на зразок діабету , куріння , підвищений рівень холестерину і спадковість. Можливо , при довгих частих заняттях бігом організм людини піддається значному зносу , тому тренування приносить більше шкоди , ніж користі. Але це тільки одна з теорій , яку лише належить підтвердити або спростувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БІГ ЧИ ХОДЬБА: ЩО КРАЩЕ?

ВЧЕНІ РОЗПОВІЛИ , ЯК ПОЄДНУВАТИ ДІЄТУ І ТРЕНУВАННЯ