Восени шкіра відчуває стрес через мінливі погодні умови. Через зміни харчування, питного режиму та способу життя на обличчі можуть з’явитися прищі. Про те, як правильно з ними боротися і чи можна їх давити, розповіла лікар-косметолог Маріят Мухіна.

Вона прокоментувала заяву експертів про те, що давити прищі в жодному разі не можна. За словами косметолога, прищі можна не тиснути, а розкривати, але за найсуворішого дотримання певних правил. При цьому просте видавлювання може мати вкрай серйозні наслідки – аж до флегмон, фурункулів і навіть смертельних випадків через зараження, попередила Маріят Мухіна. Після видавлювання прищів на поверхні шкіри можуть залишитись рубці, додала косметолог.

“Давити прищі в жодному разі не можна. Можливо розтин стерильною голкою, у рукавичках, з наявністю антисептика, водного або спиртового розчину хлоргексидину, щоб відразу все припалити. Якщо це множинні висипання запального характеру, потрібно йти до лікаря на дерматологічне чищення”, – пояснила Маріят Мухіна.

Необхідно розуміти, що прищі – це прояв прихованого збою в роботі організму, і лікувати потрібно не наслідки, а причину виникнення висипів. “Поява прищів говорить про те, що вже запущено процес порушення шкірного імунітету. Звичайно, ніхто не йде відразу до дерматолога, хоча це неправильно. Необхідно взяти аналіз і побачити, що конкретно викликає прищі – грибки, стафілококи, шкірний кліщ або порушення мікрофлори”, – зауважила косметолог. Як зазначила Мухіна, саме від цього і залежатиме подальше лікування.

Вона також повідомила, що найперевіреніший спосіб назавжди забути про прищі – це уважне спостереження за станом свого організму, регулярне глибоке очищення шкіри та правильне харчування.