Вчені технологічного коледжу при Університеті штату Вірджинія в США в ході дослідження довели, що часта зміна часових поясів значно прискорює розвиток раку. Циркадні порушення здатні впливати на організм, провокуючи онкологію.

Група фахівців поставила перед собою мету визначити, наскільки часта зміна часових поясів негативно позначається на організмі. При наявності проліферативного захворювання, включаючи меланому, регулярна зміна географічних регіонів лише посилює недугу. При цьому послаблюється реакція імунної системи, що призводить до прискореного розвитку злоякісної пухлини, розповіла ад’юнкт-професор Карла Фінкельштейн.

Часті перельоти або переїзди, в ході яких змінюються часові пояси, призводять до молекулярного стресу клітин, які намагаються пристосуватися до нових умов існування. Якщо говорити про молекулярному масштабі, зазначила професор, то науці поки мало відомо, яким чином циркадні порушення впливають на негативні зміни в організмі.

Читайте також:  Названі продукти, які небезпечно гріти в мікрохвильовці

Вчені в ході спостережень довели, що часта зміна часових поясів впливає на мікросередовище, яка оточує пухлину, при цьому пригнічується імунітет. Матеріали дослідження, проведені науковою групою, опубліковані в журналі Science Advances.

Джерело: actualnews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News