Чай входить в список найпопулярніших напоїв. Одними з найбільш корисних вважаються трав’яні чаї. Справа в тому, що вони включать в себе найбільше різних вітамінів і мінералів.

Як повідомляє Organic Facts, одним з таких є липовий чай. Для його приготування використовуються квіти, а не листя. Саме так готується більшість трав’яних чаїв. Численні переваги липового чаю для здоров’я можна пояснити широким спектром антиоксидантів і активних інгредієнтів, включаючи фітохімічні речовини, флавоноїди, кверцетин, і кумарин, поряд з обмеженою кількістю інших необхідних вітамінів і мінералів. У чому користь цього простого чаю?

Від тривоги і депресії

Деякі з ефірних масел, які виділяються при заварюванні цього чаю, можуть надавати позитивний вплив на рівень стресу і тривоги. Ці природні розслаблюючі властивості можуть знизити кількість гормонів стресу в організмі, що може зменшити навантаження на серце і обмін речовин. Це також може допомогти людям з депресією, як показують дослідження.

Читайте також:  Про корисний ягідний сік розповіли вчені

Проти запалень

Сполуки, що містяться в Липовому чаї, мають сильну протизапальну дію на весь організм, починаючи від м’язових болів і захворювань суглобів і закінчуючи запаленням кровоносних судин і дихальних шляхів, заявляють вчені.

Для імунітету

Дослідження вказують на те, що крім імуностимулюючих властивостей антиоксидантів липового чаю, потогінна природа цього напою також може зняти лихоманку і сприяти більш швидкому одужанню. Крім того, відомо, що протизапальні сполуки в квітках липи заспокоюють тканини дихальних шляхів, полегшуючи виведення слизу і мокротиння, а також усуваючи деякі з найбільш поширених симптомів застуди та грипу.

Для кишечника

Антиспазматична якість липового чаю допоможе заспокоїти розлад шлунка і знизити рівень запалення в кишечнику, з’ясували вчені. Це також допоможе заспокоїти симптоми синдрому роздратованого кишечника, виразкового коліту, метеоризму, виразки.

Читайте також:  Названі найбільш корисні трав'яні чаї

Проти тромбів і для серця

Антиоксиданти в липовому чаї здатні знижувати кров’яний тиск і запобігати згортання крові, значно знижуючи ризик розвитку атеросклерозу або утворення тромбів. Разом це може знизити ваші шанси на серцевий напад, інсульт або ішемічну хворобу серця, показали дослідження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News