Думаєте, що розпрощалися з простудними захворюваннями? Бережіть горло, влітку все тільки починається!

Ангіна – це інфекційне захворювання, яке характеризується запальним процесом піднебінних мигдалин. Залежно від ступеня і характеру хвороби розрізняють ангіну трьох типів:

 • Катаральна ангіна, для якої характерно невелике підвищення температури, біль у горлі, збільшені почервонілі мигдалини і слабкість.
 • Фолікулярна ангіна – починається різко, температура може підвищитися до 39 градусів. Для фолікулярної ангіни характерний біль у м’язах і суглобах, збільшуються лімфатичні вузли, а на мигдалинах видно нагноєння.
 • Лакунарна ангіна – важкий стан, при якому підвищується температура до 39,5-40 градусів. Лімфатичні вузли сильно збільшуються, а мигдалини покриваються гнійним нальотом. При лакунарній ангіні відзначається дуже інтенсивний біль в горлі.
Причини недуги

Чому ж ангіну можна «підхопити» влітку, коли погода тепла, а на столі практично весь перелік вітамінів і мікроелементів?

 • Кондиціонуєме повітря. З настанням спеки в багатьох приміщеннях включаються кондиціонери. Якщо ви зайдете в приміщення, де температура повітря істотно нижче, ніж на вулиці, то ризикуєте «підхопити» не тільки ангіну, але навіть запалення легенів. Різкий перепад температур на більш ніж 10 градусів є величезним стресовим фактором для організму. В першу чергу слабшає імунітет, і організму складно боротися зі збудниками інфекцій.
 • Морозиво і холодні напої. Багато хто з нас влітку втамовують спрагу за допомогою дуже холодних напоїв, а також не проти поласувати холодними десертами. По-перше, такі «крижані» напої погано втамовують спрагу, а по-друге, ви переохолоджуєте піднебінні мигдалини. А запалені мигдалини – це «зелене світло» для стрептококів – збудників ангіни.
 • Сонячний перегрів. Любителям позасмагати на сонці також варто бути пильними. Почервоніння шкіри – негативний фактор, який також послаблює імунний нагляд.
Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Найчастіше на ангіну хворіють діти, тому тримайте своїх дітей подалі від факторів, які можуть спровокувати це захворювання.

Як бути?

Якщо ви захворіли ангіною, то найголовніше, це забезпечити собі спокій, тому що всі сили організму тепер необхідно «кинути» на боротьбу з недугою. Пийте багато рідини, а харчування має бути максимально легким. Підійдуть супи, пюре, овочі і риба, приготовані на пару. Остерігайтеся твердої їжі, яка подразнює слизову горла. Крім того, їжа повинна бути теплою.

Лікар-отоларинголог медичної мережі «Добробут» Вікторія Вотякова пояснює, що підчас ангіни краще виключити вживання холодних напоїв, а також газованої води, морозива і сухарів … – Виключайте все, що може дратувати і травмувати запалену слизову глотки.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Важливо при перших больових відчуттях в горлі звернутися до лікаря. З ангіною жарти погані, і вчасно не вилікувана ангіна загрожує в майбутньому серйозними захворюваннями. Якщо інфекцію лікувати неправильно, то згодом ангіна може стати причиною таких захворювань, як міокардит (запалення серцевого м’яза), гломерулонефрит (ниркове захворювання), а також проблем із суглобами.

Найкраще – профілактика
 • Доглядайте за своїми зубами, чистіть їх 2 рази на добу. Причиною ангіни може стати і карієс.
 • Не пийте дуже холодних напоїв. Обережно (повільно) їжте морозиво.
 • Не сидіть під працюючим кондиціонером. Також не піддавайте свій організм великих перепадів температури.
 • Після того, як позасмагали на сонці, не кидайтеся в холодну воду. Спочатку обітріться водою, і входіть у воду повільно.
 • Якщо ви відвідуєте інші країни, то готуйтеся до «примх» акліматизації. Візьміть з собою жарознижуючі засоби, а також антисептичні пастили. У чужій для вас кліматичній зоні не перенапружуйте свій організм, більше часу приділяйте відпочинку.
Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІТНІ СЮРПРИЗИ ВІД ВУХА, ГОРЛА, НОСА

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД БОЛЮ В ГОРЛІ

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА