Тривалість життя залежить від багатьох факторів, включаючи генетику, харчування та спосіб життя. Одне з досліджень показало, що довголіттю може сприяти просте повсякденне заняття.

За інформацією Express, мова йде про читання. У 12-річному дослідженні фахівці проаналізували дані понад 2,6 тис. пенсіонерів.

Вони надали інформацію про свої моделі читання, після чого їх розділили на три групи: ті, хто взагалі не читає, ті, хто читає до 3,5 годин на тиждень, і ті, хто читає більше 2,5 годин на тиждень.

Результати показали, що у тих, хто читає книги, тривалість життя збільшується приблизно на два роки в порівнянні з тими, хто їх не читає. Також вчені заявили, що ризик смерті у читаючих людей нижче на 20%.

Крім того, ймовірність смерті у тих, хто читав до 3,5 годин на тиждень, була на 17% нижче, ніж у тих, хто взагалі не читав. А в групі тих, хто читав ще більше, ймовірність смерті за 12-річний період спостереження знизилася на 23%.

При цьому результати показали, що “значно більше” шансів на довголіття у тих, хто читає книги, а не газети або журнали. Вчені пов’язують це з тим, що для читання книг потрібно задіяти більше уваги.