Шоколад є улюбленими ласощами багатьох людей. Це не тільки смачна насолода, а й джерело важливих для здоров’я елементів. Найбільш корисним вважається темний шоколад, тому що в ньому менше доданого цукру та жиру, ніж у молочному чи білому шоколаді. Про його користь розповіли спеціалісти.

Користь для серця

Темний шоколад багатий на флаваноли, це тип флавоноїдів (харчових антиоксидантів), які містяться в такій рослині, як дерево какао. Флаваноли надають позитивний вплив на здоров’я серця: вони сприяють розслабленню кровоносних судин та покращенню кровотоку, що, у свою чергу, знижує кров’яний тиск.

Поліпшення кровотоку корисне для загального стану здоров’я, оскільки це знижує ризик розвитку серцевих захворювань, йдеться на сайті Клівлендської клініки (Cleveland Clinic).

Джерело важливих елементів

Темний шоколад багатий на важливі елементи, у тому числі залізо, магній, цинк, мідь і фосфор. В організмі вони використовуються для підтримки імунітету, здоров’я зубів та кісток, для покращення якості сну.

Користь для шкіри

Антиоксиданти у темному шоколаді покращують приплив крові до шкіри. Шоколад може захистити шкіру від шкідливого впливу УФ-променів, про що йдеться в одному з досліджень. Завдяки своїм антиоксидантним властивостям флаваноли корисні у боротьбі з пошкодженням клітин, пов’язаним із старінням.

Покращує настрій

Темний шоколад у деяких людей асоціюється із почуттям задоволення та насолоди. Ці почуття можуть виникати через про поліфенольних сполук. Поліфеноли – це антиоксиданти, які знижують рівень кортизолу, гормону стресу. Крім того, недавнє дослідження показало, що шоколад може покращувати настрій.

Знижує ризик діабету

В одному з досліджень вчені виявили деякі докази того, що багатий на флаваноли шоколад може підвищувати чутливість до інсуліну. Чим більша чутливість до інсуліну, тим нижчий ризик розвитку діабету. Проте потрібні додаткові дослідження для того, щоб підтвердити цей факт.