Збільшення жиру на животі небезпечний процес, оскільки може означати зростання вісцерального жиру, вкрай шкідливого для організму. Для його спалювання експертами рекомендуються п’ять типів продуктів.

Збільшення вісцерального жиру, що змушує рости живіт, є одним з факторів запалення, що сприяє розвитку таких захворювань, як діабет 2 типу і серцево-судинні патології. Даний тип жиру, що накопичується на животі, знаходиться найближче до життєво важливих органів, тому позбавлятися від нього необхідно для збереження здоров’я, профілактики раптових, критичних для життя станів.

На думку експертів Національної служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service, NHS) регулярне вживання певних продуктів може допомогти спалити жир на животі і позбутися вісцерального жиру, повідомляє Express.

Малина. Ягода, свіжа або заморожена, містить велику кількість клітковини, яка допомагає зменшити кількість жирових відкладень на животі. Але особливо вона хороша тим, що допомагає регулювати інсулінову реакцію організму, знижуючи ризик високого рівня цукру в крові.

Авокадо. Його багаті мононенасиченими жирами і олеїновими жирними кислотами плоди-дуже хороший вибір для зменшення абдомінального жиру і зниження ризик метаболічного синдрому (комплексу порушень, пов’язаних зі збільшенням цукру в крові і ваги). Фахівці стверджують, що раціон, що містить досить багато мононенасиченими жирами, може фактично запобігти розподілу жиру в організмі навколо живота за рахунок придушення експресії певних жирових генів.

Продукти з поліненасиченими жирами. Експерти рекомендують замінювати продукти, що містять насичені і трансжири, продуктами, що містять поліненасичені жири, – до них перш за все відносяться корисні нерафіновані рослинні масла, риба, горіхи, насіння соняшнику. Їх споживання активізує метаболічні процеси, що забезпечують спалювання жиру на животі.

Продукти з розчинною клітковиною. Вони сприяють зростанню корисних бактерій в кишковій флорі. Згідно з даними, опублікованими журналом Obesity, кожні додаткові 10 грамів розчинної клітковини, споживаної щодня, скорочують за п’ять років кількість вісцерального жиру на 3,7 відсотка. Дуже хорошими джерелами розчинної клітковини є яблука, зелений горошок, квасоля, овес, вівсяні і рисові висівки, ячмінь, цитрусові, свіжа картопля.

Зелені овочі. Одна з переваг овочів при спробі позбутися від жиру полягає в тому, що вони забезпечують значний обсяг і відчуття ситості при невеликій кількості калорій – це один з найважливіших інструментів схуднення. До того ж продукт забезпечує організм масою мінералів, без яких неможливий Активний метаболізм.