Як висота меблів, наявність кімнатних рослин та розташування телевізора впливають на довголіття? Все дуже просто. Коли йдеться про довголіття, велика увага приділяється правильному харчуванню та фізичній активності. Проте чималу роль грає середовище, в якому живе людина. Довгожителі упорядковують свій будинок так, щоб інтер’єр сприяв здоровим звичкам.

“Якби нам потрібно було отримати один ключовий урок довголіття з регіонів «блакитних зон», тобто місць, де проживають найдовгоживучі люди на Землі, то це те, що ці люди живуть у середовищі, яке підсвідомо підштовхує їх до здоровішої поведінки, наприклад, до більшого руху та вживання овочів”, – каже експерт з довголіття Ден Бюттнер.

Думки про те, що дизайн житла здатний збільшити тривалість життя, дотримується ще один фахівець із довголіття Раян Фредерік. Експерти вважають, що як мінімум шість змін у будинку допоможуть уповільнити старіння.

Розташувати телевізор поза кухнею

Дослідження показали, що зазвичай люди з’їдають більше, якщо одночасно з трапезою дивляться телевізор. Крім того, якщо потрібно пройти велику відстань або навіть спуститися сходами, щоб потрапити на кухню з кімнати з телевізором, ймовірність частих і бездумних перекусів зменшується. Але навіть у разі частих прийомів їжі у такій обстановці підвищується фізична активність.

Поставити великий стіл на кухні для членів сім’ї та гостей

Поділ їжі з іншими – це простий спосіб стати усвідомленішим щодо їжі. У компанії людина їсть повільніше, завдяки чому сигнал про ситість вчасно надходить у мозок, і ризик переїсти зменшується. Крім того, відомо, що висока соціалізація у старшому віці допомагає зберігати когнітивні функції і, отже, сприяє довголіттю.

Організувати сад на ділянці або у квартирі

Навіть якщо немає можливості придбати садову ділянку, вирощувати деякі овочі та трави можна прямо у квартирі. “Садівництво – це те, що ми бачимо в кожній з “блакитних зон”, де люди у віці далеко за 90 років продовжують доглядати рослини”, – говорить Бюттнер. Це має потрійний ефект: спонукає проводити більше часу на свіжому повітрі, бути активним і їсти більше свіжих продуктів. Крім того, рекомендується завести кімнатні рослини. Деякі види видаляють шкідливі речовини з повітря та зменшують стрес.

Купити низькі меблі та килимки

Низькі меблі та наявність зон для відпочинку на підлозі – ще одна корисна зміна в інтер’єрі, яка допоможе уповільнити старіння. Низькі дивани, крісла та стільці допоможуть уникнути падінь, які ставлять під загрозу довголіття. А сидіння на підлозі дозволяє покращити баланс, зміцнити кістки та м’язовий корсет. Адже, щоб сісти на підлогу або підвестися з нього, потрібно більше сил. По суті, це схоже на присідання. Низькі меблі також добре підходять для того, щоб тренувати м’язи та кістки, передає Well+Good.

Захистити ванну кімнату від ковзань

Ванні кімнати займають один із перших рядків у списку місць, де люди схильні падати. Щоб запобігти цьому, пропонується постелити на підлогу коврики, кріпити поручні до стін у душі або навіть поставити там невелику лавку, якщо дозволяє місце. Ванна поступається душовою кабіною, оскільки вона більш травмонебезпечна і сковує рух.

Створити спокійну та сприятливу для сну атмосферу у спальні

Гарний сон є найважливішим фактором довголіття. Під час правильного сну організм відновлюється, покращуються когнітивні функції, а ризик деяких смертельно небезпечних захворювань, зокрема серцево-судинних, зменшується. Фредерік пропонує повідомити щільні штори на вікна, щоб зайве світло не заважало сну. А регулярне прибирання пилу та заправлення ліжка допоможуть не лише створити спокійний простір, а й підвищать фізичну активність.