Постійне вживання білого магазинного хліба сприяє розвитку інсулінорезистентності, попереджає дієтолог Олена Соломатіна.

Магазинні хлібобулочні вироби з білого борошна не повинні бути присутніми в щоденному раціону, заявила в інтерв’ю лікар-дієтолог. Одна з причин цього-висока концентрація цукру, внаслідок чого у людей, які постійно їдять білий хліб, може порушитися робота підшлункової залози.

“Цукор у білому хлібі виснажує підшлункову залозу, оскільки вона виділяє багато інсуліну. У підсумку може розвинутися інсулінорезистентність. У цьому випадку підвищується цукор і починає буквально роз’їдати стінки судин”, – пояснила Олена Соломатіна.

Лікар додала, що коли високий рівень цукру починає шкодити стану судин, людина стає схильною до потенційно небезпечних патологій, в тому числі підвищення рівня холестерину і розвитку атеросклерозу, гіпертонії, деменції.

“Кардіологи підкреслюють, що з раціону можна безболісно для організму викреслити хліб, якщо мова йде про продукцію з борошна вищого сорту”.

Ще одна відмінна риса білого магазинного хліба-високий глікемічний індекс (ГІ). Споживання продуктів з високим ГІ асоціюється із зайвою вагою і ожирінням, розвитком діабету 2 типу. Крім того, додала Соломатіна, в такому продукті можуть міститися маргарин, трансжири.

Найкраще їсти хліб самостійного приготування, стежачи за його кількістю.