Багатьох жінок призводить у відчай апельсинова кірка на шкірі. Як позбутися від цієї проблеми безпечно і ефективно?

Ділянки нерівної грубої шкіри на сідницях, стегнах, на животі псують зовнішність жінки і підривають її впевненість у собі. Навіть коли целюліт не дуже помітний, представниці прекрасної статі панічно бояться посилення проблеми. Але якщо одні шукають способи зупинити цей процес і повернути шкірі гладкість, то інші пускають його на самоплив. Проте сучасні засоби косметології дозволяють ефективно боротися з апельсиновою кіркою на шкірі. Як позбутися целюліту і усунути вплив факторів, які сприяють його розвитку?

Чому з’являється апельсинова кірка

Целюліт (гіноїдна ліподистрофія, ліпосклероз) являє собою структурні зміни в підшкірно-жировому шарі, які ведуть до порушення мікроциркуляції і лімфатичного відтоку.

Жирові клітини збільшуються в розмірах, посилено розвивається сполучна тканина, яка віджимає капіляри. Порушується процес виведення токсинів і продуктів розпаду на клітинному рівні. Результат відбивається на шкірі: на ній з’являються горбки і западинки різної форми і розміру. Проблемні зони – сідниці, зовнішня і внутрішня поверхня стегон, живіт. Рідше целюліт зустрічається на гомілках, плечах.

В даний час немає єдиної думки про причини появи цього косметичного недоліку. До основних факторів ризику відносяться:

  • Вік. Нерівності на шкірі можуть з’явитися в будь-якому віці, але частіше це відбувається після 30 років. Зазвичай до цього часу рівень жиру в організмі вищий, ніж в юні роки. З часом верхній шар шкіри стоншується, і горбки стають помітнішими. Крім того, з віком шкіра поступово втрачає еластичність, і перегородки між шкірою і м’язами зіщулюються, утворюючи ямки.
  • Малорухливий спосіб життя. Від нестачі руху кровотік і лімфоток сповільнюються, а ймовірність набрати зайву вагу (зайвий жир) підвищується. Ці фактори сприяють появі целюліту.
  • Гормони. Вважається, що чим більше гормону естрогену міститься в жіночому організмі, тим вище ризик целюліту. Цей ризик підвищується в періоди найбільших гормональних коливань – під час статевого дозрівання, при вагітності, менопаузі.

Іншими факторами появи апельсинової кірки називають стрес, продукти і звички, що сприяють накопиченню шлаків, тісний одяг, погану екологічну обстановку.

Методи боротьби з цим косметичним недоліком визначаються його стадією.

Як боротися з целюлітом на ранніх стадіях

На ранніх стадіях нерівності шкіри неяскраво виражена, але помітна набряклість шкіри. Горбистість з’являється, якщо стиснути шкіру в складку.

У цьому випадку ефективним є застосування контрастного душу. Під час водних процедур шкіру в проблемних зонах ретельно масажуйте жорсткою мочалкою, щоб поліпшити мікроциркуляцію. Також сприяє поліпшенню трофіки підшкірної жирової клітковини відвідування лазні або сауни. Щоб підсилити кровотік і лімфоток, варто регулярно займатися гімнастикою і фітнесом.

Крім того, рекомендується пройти курс лімфодренажного масажу. Це поліпшить лімфоток і роботу венозного відділу серцево-судинної системи.

Що робити в «запущених» випадках

На фіброзній стадії целюліту грудочки і горбистість на шкірі явно помітні. Ефективним лікувальної заходом у цьому випадку є масаж. Завдяки масажу поліпшується надходження крові до тканин, тобто, вони збагачуються киснем і живильними речовинами.

Для розщеплення вузликів фіброзної тканини і прискорення виведення шкідливих речовин спочатку рекомендується пройти курс антицелюлітного масажу. Найбільш поширені вакуумний і пневмомасаж. Розщеплення фіброзної тканини відбувається за рахунок разминань. Потім можна переходити до лімфодренажу.

Свою ефективність у боротьбі з жировими відкладеннями під шкірою показали креми та мазі на рослинній основі, компоненти яких активізують обмінні процеси. До таких компонентів належать екстракти гінкгто білоба, плюща, бурих водоростей, кінського каштана, арніки. Такими ж властивостями володіють косметичні засоби на основі ретинолу, кофеїну, нікотинової кислоти, родістерола. Ці креми часто використовують за методом гарячого або холодного обгортання. Засіб наноситься на проблемні ділянки шкіри, потім тіло обгортають спеціальним матеріалом і залишають на певний час.

Іншими методами зменшення жирових відкладень є мікрострумова стимуляція і електростимуляція, які змушують м’язи посилено скорочуватися.

Якщо ви всерйоз стурбовані тим, як позбутися апельсинової кірки на шкірі, насамперед, усуньте доступні фактори, які сприяють його появі. Більше рухайтеся, правильно харчуйтеся, стежте за вагою, відмовтеся від куріння і алкоголю. У вашому раціоні має бути якомога менше солодкого, мучного, тваринних жирів, майонезу, копченостей, продуктів з консервантами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ І ФАКТИ ПРО ЦЕЛЮЛІТ

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЦЕЛЮЛІТУ

ДІЄТА, ЯКА ПОМОЖЕ ПОЗБУТИСЯ ЦЕЛЮЛІТУ