Харчові добавки з пробіотиками повинні класифікуватися як ліки, оскільки вони викликають сплутаність свідомості і навіть призводять до звільнення людей з роботи. До такого несподіваного висновку прийшли експерти.

Вчені закликають класифікувати пробіотики в якості ліків з усіма витікаючими звідси наслідками у вигляді заходів безпеки при їх використанні. В даний час пробіотики сприймаються як нешкідливі харчові добавки без будь-яких суттєвих обмежень. Збільшується кількість побоювань з приводу того, що ці харчові добавки забезпечують людям не тільки поживний баланс “хороших” бактерій, але і деякі проблеми зі здоров’ям. Зокрема, особливу тривогу викликає вплив пробіотиків на мозок.

Дослідники з’ясували, що у деяких людей після вживання пробіотиків виникала сплутаність свідомості, причому настільки виражена, що це заважало їм нормально працювати, тому що люди були змушені звільнитися з роботи. При цьому вчені не заперечують, що для багатьох прийом пробіотиків однозначно показаний, оскільки корисний для здоров’я. Йогурти, кисляка, кефір і темний шоколад – всі ці продукти містять невеликі кількості «хороших» бактерій. При цьому вони навряд чи небезпечні для людей, як вважають дослідники.

В цілому, вони проаналізували 30 добровольців, з яких 22 зізналися, що приймають хоча б одну харчову добавку з пробіотиками постійно. Живі бактерії начебто лактобацил або біфідобактерій достатньо сильні для того, щоб залишатися в живих після впливу шлункового соку. Всі ті, хто вживав ці живі мікроорганізми, скаржилися на сплутаність свідомості і проблеми з концентрацією, а також газоутворення і здуття. Тести показали великі колонії бактерій, що мешкають в тонкому кишечнику добровольців, тобто там, де вони працювати не повинні.

Джерело: МедікФорум