З настанням тепла кожен зітхає з полегшенням, чекаючи, що нарешті період хвороб і поганого самопочуття залишився позаду. Але не тут-то було, адже весна і літо приносять багатьом сезон алергії і запальних процесів в організмі. Допомогти йому і полегшити цей стан можуть кілька простих продуктів, які є в будь-якому магазині, а також звичайні аптечні вітаміни.

Кверцетин

Кверцетин – це рослинна сполука, яка зменшує запальні процеси, а також володіє антигістамінними властивостями і допомагає боротися з сезонною алергією. Кверцетин міститься в таких продуктах, як капуста, чорниця і броколі.

Куркума

Ця поширена приправа, яку багато кладуть в самі різні страви, володіє сильним протизапальними властивостями. Фахівці пропонують включати в свій раціон одну чайну ложку куркуми в день або два грами. При сильному запаленні пропонується приймати 500 мг куркуміну протягом 8-12 тижнів, пише видання EatThisNotThat.

Читайте також:  Інсульт може статися дуже швидко: які ознаки слід помічати

Вітамін D

Здебільшого людина отримує його від сонячного світла і з продуктів харчування, але багатьом цього недостатньо. На думку лікарів, вітамін D здатний значно знижувати запальні процеси в організмі. Дослідження, в якому брали участь понад 9000 учасників, показало, що люди з низьким вмістом вітаміну D частіше скаржаться на сильні болі в спині. Прийом добавок привів до поліпшення стану і функцій організму.

Магній

“Низький клітинний рівень магнію був пов’язаний з підвищеним рівнем CRP – білкового маркера запалення в крові”, – говорить доктор медичних наук, фізіотерапевт Санджив Лакхіа. За його словами, добавки магнію можуть стабілізувати запалені нерви і служити природним розслаблюючим м’язовим і болезаспокійливу дію

Читайте також:  Нерегулярний режим сну руйнівно діє на серцеве здоров'я

Пробіотики

Коли хтось згадує про переваги пробіотиків, зазвичай мова йде про поліпшення травлення або про відновлення кишкової флори після курсу антибіотиків. Однак прийом пробіотиків також зменшує запалення і біль в суглобах. Крім того, “при ревматоїдному артриті, виразковому коліті і розсіяному склерозі мікробна зміна пробіотиками полегшила шлунково-кишкові симптоми і запалення декількох органів в декількох рандомізованих контрольованих дослідженнях”, – говорить доктор медицини, сертифікований лікар-фахівець з гінекології Мері Клер Хейвер.