З настанням тепла кожен зітхає з полегшенням, чекаючи, що нарешті період хвороб і поганого самопочуття залишився позаду. Але не тут-то було, адже весна і літо приносять багатьом сезон алергії і запальних процесів в організмі. Допомогти йому і полегшити цей стан можуть кілька простих продуктів, які є в будь-якому магазині, а також звичайні аптечні вітаміни.

Кверцетин

Кверцетин – це рослинна сполука, яка зменшує запальні процеси, а також володіє антигістамінними властивостями і допомагає боротися з сезонною алергією. Кверцетин міститься в таких продуктах, як капуста, чорниця і броколі.

Куркума

Ця поширена приправа, яку багато кладуть в самі різні страви, володіє сильним протизапальними властивостями. Фахівці пропонують включати в свій раціон одну чайну ложку куркуми в день або два грами. При сильному запаленні пропонується приймати 500 мг куркуміну протягом 8-12 тижнів, пише видання EatThisNotThat.

Вітамін D

Здебільшого людина отримує його від сонячного світла і з продуктів харчування, але багатьом цього недостатньо. На думку лікарів, вітамін D здатний значно знижувати запальні процеси в організмі. Дослідження, в якому брали участь понад 9000 учасників, показало, що люди з низьким вмістом вітаміну D частіше скаржаться на сильні болі в спині. Прийом добавок привів до поліпшення стану і функцій організму.

Магній

“Низький клітинний рівень магнію був пов’язаний з підвищеним рівнем CRP – білкового маркера запалення в крові”, – говорить доктор медичних наук, фізіотерапевт Санджив Лакхіа. За його словами, добавки магнію можуть стабілізувати запалені нерви і служити природним розслаблюючим м’язовим і болезаспокійливу дію

Пробіотики

Коли хтось згадує про переваги пробіотиків, зазвичай мова йде про поліпшення травлення або про відновлення кишкової флори після курсу антибіотиків. Однак прийом пробіотиків також зменшує запалення і біль в суглобах. Крім того, “при ревматоїдному артриті, виразковому коліті і розсіяному склерозі мікробна зміна пробіотиками полегшила шлунково-кишкові симптоми і запалення декількох органів в декількох рандомізованих контрольованих дослідженнях”, – говорить доктор медицини, сертифікований лікар-фахівець з гінекології Мері Клер Хейвер.