Люди за статистикою сьогодні живуть довше зовсім не тому, що ми навчилися перемагати старіння. Просто ми не вмираємо молодшими, як стверджують вчені.

Від вітамінів і пластики до різних схем зміцнення здоров’я, включаючи фізичні навантаження і жорсткі режими харчування – ось численні способи, автори яких стверджують, що вони можуть збільшити тривалість життя.

Однак нове наукове дослідження від відомих біологів припускає, що все це марно. Людство не може обдурити смерть. До складу авторів цього дослідження входять 42 наукових інститути з 14 країн, які проаналізували інформацію по людях і 30 нелюдських приматів.

Виявлено, що всі живі істоти досягли успіху в збільшенні тривалості життя з часом, всього-лише скорочуючи смертність в дитячому та юнацькому віці, що було забезпечено поліпшеннями умов життя. З 1850 року середня тривалість людського життя збільшилася з тодішніх трохи більше 40 до нинішніх трохи більше 70 років. І факт того, що сьогодні люди живуть довше, змушує багатьох припустити, що ми з часом перемагаємо старіння.

Читайте також:  Чим загрожує сон на одній подушці два роки

На жаль, дослідження показало, що це не так. Сьогодні люди живуть довше просто через те, що нас набагато менше вмирає в молодому віці. Іншими словами, статистика пояснюється тим, що сьогодні дитяча смертність куди нижче, ніж було кілька поколінь тому.

Тривалість людського життя визначається біологічними процесами, і здолати саму природу ми не в змозі. Людина не зможе жити вічно, не здатна вона і постійно збільшувати тривалість життя, яка, насправді, являє собою просто інший погляд на статистику, пише The Daily Mail.