Розвиток недоумства з віком лякає багатьох. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дане захворювання присутнє у 55 млн осіб у всьому світі. Очікується, що до 2030 року їх число зросте до 78 млн.найчастіше люди асоціюють недоумство з проблемами з пам’яттю. Однак нове дослідження показало, що хода людини може багато розповісти на початковому етапі захворювання.

Дослідження, опубліковане в журналі Alzheimer’s & Dementia, визначило зв’язок між ходою людини і початком деменції з тільцями Леві або хвороби Альцгеймера.

Хоча обидва варіанти є формами деменції, остання найбільш поширена і зазвичай визначається з проблем з пам’яттю, в той час як перша пов’язана з руховими проблемами.

Щоб перевірити свою теорію, дослідники зібрали 110 осіб з відповідними діагнозами і 29 дорослих старше 65 років без захворювань. Потім кожного учасника попросили пройти по килимку, оснащеному датчиками для вимірювання параметрів ходьби, включаючи темп, відстань між кожним кроком і різницю між тим, скільки часу кожна нога провела на землі.

Результати показали, що обидві групи учасників, у яких була діагностована деменція, йшли інакше, ніж представники контрольної групи.

Доктор Ріона Макардл, провідний автор дослідження, постдокторант в університеті Ньюкасла зазначає, що у них були коротші кроки в більш повільному темпі, при цьому кожна нога проводила більше часу на землі.

Дослідники відзначають, що результати можуть виявитися корисними для виявлення хвороби на самих ранніх стадіях, оскільки більшість сучасних методів, таких як сканування мозку і тести на пам’ять хороші для більш просунутої стадії. Ще один важливий момент-розмежування видів деменції, що дозволить підбирати більш відповідну терапію.