Розвиток недоумства з віком лякає багатьох. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дане захворювання присутнє у 55 млн осіб у всьому світі. Очікується, що до 2030 року їх число зросте до 78 млн.найчастіше люди асоціюють недоумство з проблемами з пам’яттю. Однак нове дослідження показало, що хода людини може багато розповісти на початковому етапі захворювання.

Дослідження, опубліковане в журналі Alzheimer’s & Dementia, визначило зв’язок між ходою людини і початком деменції з тільцями Леві або хвороби Альцгеймера.

Хоча обидва варіанти є формами деменції, остання найбільш поширена і зазвичай визначається з проблем з пам’яттю, в той час як перша пов’язана з руховими проблемами.

Читайте також:  Лікарем названа найкорисніша каша для серця та шлунка

Щоб перевірити свою теорію, дослідники зібрали 110 осіб з відповідними діагнозами і 29 дорослих старше 65 років без захворювань. Потім кожного учасника попросили пройти по килимку, оснащеному датчиками для вимірювання параметрів ходьби, включаючи темп, відстань між кожним кроком і різницю між тим, скільки часу кожна нога провела на землі.

Результати показали, що обидві групи учасників, у яких була діагностована деменція, йшли інакше, ніж представники контрольної групи.

Доктор Ріона Макардл, провідний автор дослідження, постдокторант в університеті Ньюкасла зазначає, що у них були коротші кроки в більш повільному темпі, при цьому кожна нога проводила більше часу на землі.

Читайте також:  Названі нетипові симптоми раку легенів

Дослідники відзначають, що результати можуть виявитися корисними для виявлення хвороби на самих ранніх стадіях, оскільки більшість сучасних методів, таких як сканування мозку і тести на пам’ять хороші для більш просунутої стадії. Ще один важливий момент-розмежування видів деменції, що дозволить підбирати більш відповідну терапію.