Багато хто з нас не уявляють заняття спортом без музичного супроводу. Причому багато хто говорить, що без музики, яка звучить в навушниках або просто в стінах фітнес-центру, ефективність від тренувань падає. Виявляється, цей феномен має під собою наукове підтвердження. Як свідчать психологи, музика тренує м’язи не гірше, ніж заняття в спортзалі.

Відповідь на питання, чому для занять спортом музика просто необхідна знаходиться в мозку людини. Дослідження вчених показало, що людині важливо не тільки повторювати сам рух під час тренування, але й подумки повторювати його. Звичайно ж, ефект від уявних вправ не такий, як від реальних, але образи, створювані в мозку, не менш важливі. Уявні тренування допомагають підсилити дію сигналів, які надсилаються з ділянок мозку, що контролюють ті чи інші рухи, до самих м’язів.

Читайте також:  Нестача магнію і схильність до серцевого нападу: який зв'язок?

Це посилення було зафіксовано датчиками, які були встановлені на учасників експерименту. У ході цього дослідження випробувані повинні були думати про хід виконання фізичних вправ.

Раніше вчені були впевнені, що ділянки мозку, відповідальні за рухову активність людини починають працювати тільки під час виконання складних дій. Сьогодні психологи встановили, що мозок активізується, коли людина думає про новий рух і час, коли його необхідно почати. Таким чином, саме рухова частина головного мозку координує кожен рух в залежності від часу. А для ефективного тренування важливо не тільки саме фізичне навантаження, але і ритм, а, значить сам час, коли відбуваються заняття.

Читайте також:  Як впливає цукор на зовнішній вигляд шкіри, з'ясували вчені

Відштовхуючись від цих важливих даних, простіше зрозуміти, чому музика надає такий істотний вплив на заняття спортом. Особливо цей вплив явний під час занять ритмічними видами спорту: біг, зарядка і менш актуальна для волейболу або, наприклад, дзюдо.

До такого висновку прийшов у своїх дослідженнях відомий британський вчений Том Стаффорд. Він вважає, що завдяки музичному ритму, переданому через органи слуху в мозок людини, рухова зона починає працювати більш ефективно, задаючи потрібний темп для найкращого виконання вправи. Музика важлива не тільки на початку занять, а й на всьому його протязі, вона не просто зачеплений ритм на старті, але і допомагає підтримати задану швидкість, а також фінішувати з кращим результатом.

Читайте також:  Експерти перерахували 5 продуктів, які забезпечують організм колагеном

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛЬНА МУЗИКА ДОПОМОЖЕ СХУДНУТИ

НАЗВАНА МУЗИКА ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ІНТЕЛЕКТУ

ЯКУ МУЗИКУ ЛЮБИТЬ НАШЕ СЕРЦЕ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News