Якщо людина малорухлива і щодня проводить в сидячому положенні по кілька годин, її ризик постраждати від інсульту підвищується в кілька разів.

Журнал Stroke опублікував звіт про дослідження вчених, що представляють університет Калгарі (Канада), і підтвердили, що щоденне сидіння на стільці робить людину більшою мірою схильною до інсульту.

Дослідниками були проаналізовані дані 143 тис. осіб віком від 40 років, зібрані за 9 років спостережень. До початку дослідницького проекту ніхто з випробовуваних не хворів на рак і не мав проблем з серцево-судинною системою.

За період спостережень жертвами інсульту стали 3 тисячі осіб. Аналітики прийшли до висновку, що час, проведений людиною сидячи на стільці протягом дня, прямим чином корелює зі зростанням ризику інсульту. Простіше кажучи, чим більше ми сидимо, тим реальніше перспектива постраждати від інсульту головного мозку.

“У учасників молодше 60 років з низькою фізичною активністю, які проводили час в сидячому положенні більше восьми годин, ризик інсульту був вище в 4,2 рази, ніж у тих, хто сидів менше чотирьох годин, і в 7 разів вище, ніж у тих, хто багато рухався”, – констатували наукові фахівці.