Американські вчені розкрили таємницю психології смаку , коли з’ясували , що людині більше подобається та їжа, яка коштує дорожче. При цьому в реальності страви можуть взагалі не відрізнятися за якістю.

Дослідники з Корнельського університету залучили кухарів з висококласного італійського ресторану , щоб з’ясувати , наскільки ціна тих чи інших страв впливає на смак їжі з точки зору обивателів. Вчені запропонували 139 добровольцям ” шведський стіл ” вартістю в $ 4 і в $ 8 . При цьому всі учасники експерименту повинні були поставити оцінки за дев’ятибальною шкалою тих страв , які вони спробують і ресторану , що їх виготовив .
 
Виявилося , що заплативши $ 8 за свій ” шведський стіл ” добровольці оцінили його значно більш високо , ніж ті , хто платив $ 4 , хоча обом групам кухарі приготували все те ж саме. При цьому добровольці , які їли дешевший варіант , частіше скаржилися потім на переїдання , і на почуття провини через те , що вони з’їли більше, ніж це було потрібно. Сама їжа подобалася їм у процесі поглинання все менше і менше. Автори дослідження були чимало здивовані його підсумками.
 

“Якщо їжа вже на столі , то ви будете їсти її , але ціна страв у дуже значній мірі впливає на те , наскільки вам сподобається з’їдене , так само як і сам ресторан , – говорить автор дослідження Озге Сігірчі . – Сьогодні ” шведські столи ” в ресторанах часто дорікають у тому , що вони сприяють епідемії ожиріння . А нас цікавила психологія людини , яка прийшла до ресторану і виклала гроші за їжу. Виявилося , що чим дорожче блюдо , тим воно здається приємнішим на смак ” .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗВАНА ЇЖА ВІД ЯКОЇ ХИЛИТЬ В СОН

Читайте також:  Ці 4 продукти з високим вмістом білка зберігають зуби та ясна здоровими