Люди, які мають високий індекс маси тіла (ІМТ), більш схильні до розвитку слабоумства, ніж люди з нормальною вагою – згідно з новим дослідженням дослідників у University College London (Великобританія).

Стаття з цього питання з’явилася в журналі “Альцгеймер і Деменція”.

– Співвідношення деменції та ІМТ, що спостерігається у зростаючому числі досліджень населення, в тому числі в нашому, потрібно розглядати на двох рівнях, – вважає головний автор дослідження, проф. Міка Ківімякі з Інституту епідеміології та здоров’я УКЛ.

– Одним з них є безпосередній вплив надлишку жирового тіла на розвиток слабоумства, а інший – очевидна втрата ваги, викликана доклінічною деменцією. Це показує, що люди з деменцією насправді мають більший ніж середній індекс маси тіла близько 20 років до розвитку захворювання, але вже в момент його появи ІМТ нижче, ніж у здорових людей, – додає вчений.

Читайте також:  Особливо корисними для серця є нешліфовані крупи

– Наше останнє дослідження підтвердило як сильний вплив ожиріння на розвиток деменції, так і той факт, що до появи перших симптомів деменції спостерігається значна втрата ваги, викликана метаболічними змінами, які вже починають з’являтися в організмі, – завершує він.

Команда проф. Ківімякі проаналізувала дані з 39 різних досліджень населення, зібраних загалом з більш ніж 1,3 мільйонів дорослих у Сполучених Штатах та Європі (Великобританія, Франція, Швеція та Фінляндія). Дослідники звернули увагу на вагу і ріст учасників, а також шукали випадки деменції серед них.

Виявилося, що протягом 38 років спостереження у 6994 учасників розвинули слабоумство. У всіх хворих приблизно за 20 років до появи перших симптомів насправді був занадто високий ІМТ: кожне 5-ти одиниць збільшення ІМТ було пов’язано з 16-33 відсотками підвищеного ризику розвитку деменції (5 ІМТ-одиниць для людини висотою 170 см означає вагу 14,5 кг). Цікаво, що у період, який безпосередньо передував виникненню захворювання, середній рівень ІМТ пацієнтів був нижчим, ніж у ІМТ здорових учасників.

Читайте також:  Доведено: через переїдання може виникнути інфаркт

Автори дослідження нагадують, що у 2015 році кількість людей із деменцією досягло майже 45 мільйонів, що вдвічі більше, ніж у 1990 році.

– Наше дослідження показує, що підтримка нормальної маси тіла може запобігти захворюванню або, принаймні, затримати його, – підкреслюють вони.