Люди, які одружені, явно менш схильні до слабоумства, ніж самотні особи – повідомляє “Журнал неврології, нейрохірургії та психіатрії”.

Аналіз дослідників у Лондонському університетському коледжі охоплював 15 попередніх досліджень (загалом понад 800 000 чоловік) у Європі, Північній та Південній Америці та Азії. Він показав, що люди, які не одружені на все життя, складають 42 відсотки більшою мірою страждають від слабоумства, ніж ті, хто має такі стосунки.

Дослідження також показало, що вдови та вдівці хворіють деменцією на 20 відсотків частіше, ніж одружені жінки або одружені чоловіки. Проте розлучення не викликало підвищеного ризику.

Результати попередніх досліджень свідчать, що шлюб сприяє більш здоровому і більш активному способу життя. Згідно з іншою гіпотезою, завдяки шлюбу люди більш соціально задіяні. Відомо, що шлюб сприяє більш тривалому життю, поліпшенню здоров’я та – що не має значення для здоров’я – кращому фінансовому становищу. У свою чергу, овдовіння викликає сильний стрес та сприяє деменції.

Декілька тижнів тому журнал “Журнали геронтології” опублікував дослідження дослідників Університету Лоуборо, який показав, що самотні люди вдвічі частіше страждають від слабоумства ніж ті, що в шлюбі.