Нове цікаве дослідження, проведене в Японії, передбачає, що нам слід ставитись до себе менш критично. Вважати себе невдахою, значить збільшувати ймовірність того, що ви справді нічого не досягнете.

Вчені з Університету Шиншу виявили, що коли ми дотримуємося негативних переконань про себе (наприклад, кажемо: «Я невдаха»), ці думки мають тенденцію до самовідтворення та впливають на майбутнє самосприйняття. Іншими словами, негативні думки про себе можуть перерости в пророцтво, що самовиконується, пише Study Finds.

Дослідники провели експеримент із студентами. Останні вважали, що на них тестують нову модель машинного навчання, що оцінює особисті якості. Після кожного питання фейкового психологічного тесту учасники отримували зворотний зв’язок про їх особисті якості, поведінкові тенденції та майбутні перспективи.

Потім учасникам потрібно було оцінити, наскільки, як їм здається, правді відповідає цей фідбек. На думку дослідників, люди, які вже бачать себе в негативному світлі, з більшою ймовірністю згадають негативний зворотний зв’язок, тому що вона узгоджується з їх встановленим самосприйняттям.