Багата шкідливими жирами і швидкими вуглеводами їжа погано позначається на здоров’ї печінки і може навіть привести до серйозних захворювань цього органу. Але є і продукти, що допомагають печінці.

Для здоров’я печінки важливо, щоб ваш раціон в цілому був розумним. Зловживання алкоголем, любов до фастфуді продуктам ультраобробки не вийде компенсувати, просто включивши в меню корисні для печінки продукти. Тому важливо пам’ятати, що здоров’я харчування – основа для збереження нормальної роботи всіх органів, включаючи печінку.

З фруктів варто звернути увагу на яблука і лимони. У яблуках багато клітковини, а багаті антиоксидантами лимони допоможуть вивести токсини і поліпшити процес переробки глюкози. Крім того, вітамін С допомагає налагодити нормальну роботу печінки, а його теж дуже багато в цих фруктах.

Включіть в меню білокачанну капусту , часник, огірки і броколі. Як показало недавнє дослідження, опубліковане в журналі Hepatology, в капусті є речовина індол, яке сприяє зменшенню обсягу жирової тканини в печінці і перешкоджає розвитку запалень. Броколі допоможе позбутися від токсинів, часник має широку протизапальну дію. А також в часнику міститься аліцин, що сприяє очищенню самої печінки. Огірки багаті мінералами і добре допомагають виводити токсини.

Варто включити в раціон бобові, особливо нут. Він сприяє виробленню ферментів, які беруть участь у метаболізмі в печінці. У бобових багато вітамінів групи В і амінокислот, потрібних для роботи печінки.