Всім доводилося стикатися з цією неприємною ситуацією. Але чи завжди ми точно знаємо як з нею, з занозою, впоратися?

Видалення занози можна порівняти з маленькою хірургічною операцією, і як би це не було неприємно, позбавлятися від неї потрібно обов’язково. Якщо цього не зробити, то вона крім больових відчуттів, може навіть викликати місцеве запалення тканин і навіть обмеження рухливості кінцівки. Щоб уникнути всіх цих неприємностей, потрібно якомога швидше вжити заходів.

У деяких випадках, скажімо, якщо ви загнали скалку в палець руки або ноги, впоратися з проблемою можна самостійно навіть у тому випадку, якщо її кінчик обламався, і вона повністю пішла під шкіру. Однак не варто ризикувати, коли скалка знаходиться, наприклад, в області очей або статевих органів, в таких випадках потрібно обов’язково звертатися за кваліфікованою медичною допомогою в найближче приймальне відділення.

Розглянемо кілька варіантів вилучення занози.

Коли кінчик занози стирчить над шкірою

Це найкращий варіант, особливо якщо це палець руки або ноги. Нагадаємо, що до видалення занози потрібно ставитися серйозно – це відповідальна операція і справа вимагає попередньої підготовки.

Насамперед, потрібно ретельно вимити руки і підготувати необхідні підручні засоби: вату, бинт, пінцет, голку, антисептичний розчин (спирт або перекис водню, якщо їх немає в наявності, можна обійтися горілкою). А от від кольорових антисептичних засобів, таких як йод або зеленка на цій стадії краще відмовитися, закрасивши поверхню шкіри, яку ви готуєте до операції, ви можете у відповідальний момент просто не побачити саму скалку.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Отже, приступимо. Обробіть пінцет і голку антисептичним розчином, також обробіть ним поверхню шкіри. До речі, не забудьте про якісне освітлення, так як дуже важливо розглянути скалку і визначити, під яким кутом вона увійшла в шкіру. Спробуйте підштовхнути її, натискаючи шкіру поряд пальцем, при цьому можна допомагати голкою, але робіть це дуже обережно. Якщо вийшло, то схопіть кінчик занози пінцетом і акуратно діставайте її під тим же кутом, під яким вона увійшла в тіло. Після того, як витягнете скалку, обов’язково продезінфікуйте ранову поверхню і, наклавши вату, намочену в спирті, заклейте місце рани пластиром.

Якщо зовнішній кінець занози обламався

Тут існує кілька способів, до кожного з яких потрібно пристосуватися, тому бажано «знайти» свій перевірений, випробуваний і практикувати тільки його. Пропонуємо до розгляду такі варіанти:

Зовнішній кінець обламався, але це сталося тільки що, і скалка ще не пішла глибоко під шкіру. Спробуйте, трохи натискаючи поруч пальцем, кінчиком голки звільнити кінець занози, трохи підняти, так, щоб можна було вхопитися за нього пінцетом.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Однак якщо заноза пішла глибоко під шкіру, потрібно радикально міняти тактику. Тепер вам знадобиться засіб для розм’якшення шкіри. Це можуть бути сіль, сода, мило, дьоготь, хлібний м’якуш, алое, гас, згодиться навіть бананова шкірка.

Розм’якшити шкіру швидко допоможе дуже тепла ванночка з содою і сіллю або шматочком мила. Занурте палець в підготовлену ванночку і тримайте його до півгодини, періодично підливаючи теплу воду. Коли шкіра розм’якшиться, спробуйте дістати скалку за допомогою голки і пінцета. Не забудьте продезінфікувати рану.

Добре розм’якшують шкіру гас і дьоготь, але потрібно буде почекати кілька годин, після чого скалка висунеться і її легко буде дістати, знову-таки за допомогою пінцета.

Пов’язка із сумішшю води і соди, шматочка алое, пережованої хлібної м’якушки або бананової шкірки, діє повільніше – з такою пов’язкою потрібно буде провести ніч, а вранці ви побачите, що шкіра розм’якшилася і можна намагатися дістати скалку.

Якщо немає можливості видалити скалку відразу

Так буває якщо ви, наприклад, загнали занозу в поході, в лісі і т.д. У таких випадках потрібен якийсь час, щоб дістатися до привалу. Відразу ж обробіть місце спиртовмісною рідиною, щоб не занести інфекцію, а як тільки доберетеся до привалу, дійте або за схемою «кінчика, який стирчить», або накладайте розмягчуючий засіб і дайте скалці можливість вибратися на поверхню добровільно.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Контролюйте ранку, поки не заживе

Ви витягли скалку, наклали пластир або стерильну пов’язку і ранка начебто повинна вже гоїтися, проте ви відчуваєте больові відчуття, а на цьому місці з’явилися припухлість і почервоніння. Можливо, що в процесі операції або раніше туди була занесена інфекція, в результаті чого почався запальний процес. У цьому випадку, відкинувши будь-яку самодіяльність, терміново звертайтеся до лікаря.

Чого не робити

Намагаючись витягти свіжу скалку, ні в якому разі не розколупуйте місце, де вона сидить і не робіть надріз – це може погіршити ситуацію.

Не намагайтеся в якості пом’якшуючих засобів використовувати креми або мазі – користі від цього не буде, а доступ до кисню вони перекриють, що, в свою чергу, може привести до запалення.

Іноді радять приліпити до скалки, яка стирчить пластир і різко смикнути. Метод, може, комусь і допоміг, але судіть самі: приклеюючи пластир, ви ризикуєте загнати скалку ще глибше. Тому рекомендуємо, перш ніж прислухатися до тих чи інших порад, пропускати їх все ж через сито здорового глузду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ГОЛИТИСЯ? ГОЛІННЯ В РІЗНИХ ЧАСТИНАХ ШКІРИ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІТНІЮТЬ ДОЛОНІ?