Регулярне вживання томатів дуже корисно для легенів, повідомили фахівці зі школи громадської охорони здоров’я імені Джона Хопкінса.

Експерти стежили за харчуванням 650 пацієнтів протягом десяти років. Їм вдалося виявити овоч, який знижував згубний вплив куріння сигарет на легені. Хороші результати виявлені у тих, хто з’їдав від двох помідорів в день. Також в раціон учасників входила велика кількість фруктів.

За словами медиків, зниження функції легень характерно навіть для людей, які не мають шкідливих звичок. Воно зазвичай відбувається після тридцяти років.

Вживання в їжу більшої кількості фруктів і помідорів — хороший засіб в боротьбі з хронічною обструктивною хворобою легенів (ХОЗЛ), резюмували вчені.

Читайте також:  Пластичний хірург розповіла, як можна замінити хірургічне втручання косметологією

Відомо, що куріння може призвести до смертельних захворювань, таких як пневмонія, емфізема і рак легенів. Куріння викликає 84% смертей від раку легенів і 83% смертей від ХОЗЛ.

Томати багаті вітаміном С, калієм, фолатами і вітаміном К. Однак найбільше вони цінні як джерело потужного антиоксиданту лікопіну, що знижує ризик серцевих захворювань і онкології.

Помідори, як правило, добре переносяться, і алергія на них зустрічається рідко. Однак люди, які страждають алергією на пилок, частіше за інших мають алергію на помідори.

Раніше повідомлялося, що дослідження, проведене серед чоловіків середнього віку, пов’язало низькі рівні лікопіну і бета-каротину в крові з підвищеним ризиком серцевих нападів і інсультів. Вживання томатів також знижує рівень поганого холестерину і підвищує еластичність стінок артерій.

Читайте також:  Дотримання цих простих правил продовжить життя на 8 років