Горіхи є здоровим джерелом рослинного білка, ненасичених жирних кислот, клітковини, антиоксидантів, вітамінів (наприклад фолієвої кислоти, B6) і мінералів (магнію, калію, кальцію). За останні роки завдяки дослідженням було отримано велику кількість даних про споживання горіхів і їх переваги для здоров’я.

Вчені вважають, що лісові горіхи здатні допомогти людям з діабетом. Для оцінки впливу горіхів на маркери глікемічного контролю у людей з цим захворюванням вчені провели систематичний огляд і метааналіз рандомізованих контрольованих досліджень. Всього в аналіз було включено 12 досліджень.

“Об’єднані аналізи показують, що лісові горіхи покращують глікемічний контроль у людей з діабетом другого типу, підтримуючи їх включення в здорову дієту”, – підсумували вчені. Однак вони додали, що необхідні більш тривалі випробування для доказів цих висновків.

Фахівці Клівлендської клініки (Cleveland Clinic) з посиланням на дослідження також відзначають більш низький ризик розвитку серцевих захворювань і смерті у людей з діабетом другого типу, які вживали горіхи.

В іншій роботі вчені вивчили вплив деревних горіхів (волоських горіхів, фісташок, горіхів макадамії, горіхів пекан, кешью, мигдалю, фундука і бразильських горіхів) на загальний холестерин і холестерин ЛПНЩ (його також називають “поганим” холестерином). В аналіз включили 61 випробування.

Систематичний огляд і метааналіз даних показав, що споживання горіхів здатне знизити загальний холестерин і холестерин ЛПНЩ. “Основним фактором, що визначає зниження рівня холестерину, є доза горіхів, а не їх тип”, – відзначили вчені.