Реакція організму на алкоголь залежить від групи крові, повідомили вчені. За їх словами, люди з першою групою крові мають “нейтральну” переносимість, і для них споживання спиртних напоїв в розумних межах не викличе негативних реакцій.

Людям з другою групою крові пощастило менше, якщо вірити дослідженням. У них, на думку експертів, спостерігається генетичний недолік глюкози в організмі. Так що алкоголь в даному випадку може викликати звикання, як би заповнюючи недолік глюкози.

Представники третьої групи крові мають “нейтральну” переносимість, як і першої. Однак їм потрібно враховувати підвищений ризик розвитку деменції, який збільшується з віком, в тому числі, і через захоплення спиртним.

А ось люди з четвертою групою крові мають найвищу стійкість до алкоголю, якщо мова, знову ж таки, йде про розумні межі.

Надмірне вживання спиртного призводить до руйнування організму з будь-якою групою крові, підкреслюють медики.

Раніше повідомлялося, що виявити алкоголіка або, принаймні, схильність до цього захворювання, нескладно. Є три важливих питання, які задає нарколог на прийомі. Вони звучать так: “чи просили вас близькі кинути пити?”, “Чи було вам коли-небудь соромно за те, що ви вчинили в стані сп’яніння?”, “Чи було у вас бажання похмелитися з ранку?”. Якщо на всі три питання людина відповіла “так”, то з високою ймовірністю вона має проблеми з алкоголем.