Німецькі експерти вияснили, що в більшості продаваних препаратів вміст вітамінів значно перевищує рекомендовану добову дозу.

Фахівці німецького фонду з тестування споживчих товарів Warentest провели перевірку 35 упаковок різних вітамінних препаратів з аптек та роздрібних мереж і прийшли до невтішних висновків. Виявилося, що в 26 випадках рекомендовані добові дози вітамінів були перевищені, а в 10 випадках – дуже сильно перевищені. В окремих препаратах дозування вітаміну К було перевищене в 34 рази, вітаміну Е – в 27 разів і т. п. З препаратами групи В передозування були не дуже значними.

Надмірне споживання вітамінів завдає організму людини істотної шкоди. Зокрема, передозування вітаміну Е порушує механізм згортання крові, сприяє розвитку раку простати. Експерти фонду Warentest попередили споживачів про те, що застосування вітамінних харчових добавок є в цілому поганою ідеєю. У більшості випадків повноцінне харчування забезпечує людину всіма необхідними вітамінами. Добавки потрібні лише вагітним жінкам та дітям в перший рік життя. Також вітаміни призначаються лікарем при деяких захворюваннях. Без них неможливо підтримувати життя людям, які захоплюються дієтами неповноцінного харчування (вегани та ін.)

Читайте також:  Куріння підвищує ризик вірусних інфекцій

Джерело: MedikForum