Німецькі вчені досліджували вплив нестачі заліза при гострому коронарному синдромі.

Вчені з Університетського кардіологічного центру Гамбурга (Німеччина) що проходить в Барселоні Європейському кардіологічному конгресі повідомили дані наукового дослідження, яке показало велику небезпеку дефіциту заліза для серцевих хворих. При гострому коронарному синдромі (на тлі інфаркту міокарда або стенокардії) недолік заліза на 70% підвищує ризик інфаркту або смерті від серцево-судинного захворювання у найближчі 4 роки.

У дослідженні брали участь 895 пацієнтів у стані гострого коронарного синдрому. При аналізі крові у них визначався статус по залізу (феритин або насичення трансферину). У подальшому за ними спостерігали протягом чотирьох років.

Дефіцит заліза відзначається практично у половини хворих серцевою недостатністю. Європейське суспільство кардіології в своїх офіційних рекомендаціях радить перевіряти статус по залізу у всіх страждаючих хронічною серцевою недостатністю, а у разі нестачі заліза – призначати карбоксимальтозат заліза. Коректура дефіциту заліза значно покращує стан таких пацієнтів і підвищує якість їх життя.

Джерело: MedikForum