Проблеми з надлишком холестерину є у багатьох людей будь-якого віку. Але і без нього організму доведеться дуже погано.

Холестерин потрібен організму, так як є складовою частиною гормонів, клітинних стінок, бере участь у формуванні нервових волокон, клітин імунітету і синтезі корисних речовин. Небезпека полягає в тому, що люди часто отримують дуже багато жирів з їжею, тоді як холестерин виробляється в організмі. В результаті виникає надлишок.

Холестерин буває «поганий» і «хороший». Основна відмінність полягає в тому, що «поганий» холестерин може відкладатися на стінках судин, викликаючи утворення бляшок. А це загрожує пошкодженням судини і тромбозом. “Хороший” холестерин не тільки виконує в організмі корисні функції, але і допомагає позбутися від надлишків «поганого» холестерину.

Читайте також:  Що їсти восени: продукти для зміцнення імунної системи

Коли лікар аналізує результат аналізу на холестерин, він у першу чергу звертає увагу на співвідношення «поганого» і «хорошого» холестерину в організмі. Справа в тому, що «нормальний» рівень холестерину ще не говорить про відсутність проблем, як, втім, і трохи підвищений. В ідеалі хорошого холестерину має бути більше, ніж “поганого”. Норма ж визначається виходячи з статі, віку та інших факторів, наприклад, хвороб печінки. Тому однозначно сказати, на якому рівні знаходиться ваш холестерин може тільки фахівець.

Аналізи на холестерин рекомендується здавати хоча б один раз на рік. Якщо ж у вас є зайва вага, хвороби серця, ви старше 50 років, курите чи часто вживаєте алкоголь, то ви знаходитеся в групі підвищеного ризику і здавати аналізи бажано двічі на рік, або навіть частіше, якщо так порадить лікар.

Читайте також:  5 рекомендацій вчених, які допомагають миттєво покращити здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЗНИЗИТИ РІВЕНЬ ХОЛЕСТЕРИНУ В КРОВІ