Канадські вчені з’ясували, що хороші друзі роблять людину фізично здоровою. Втім, і психологічному здоров’ю міцна дружба йде на користь, як стверджують вчені з Concordia University.

Дослідники з Канади на чолі з професором психології Жаном-Філіпом Грунь спостерігали за групою з 60 міжнародних студентів, чиє життя радикальним чином змінилося, коли вони переїхали в Монреаль. Результати цього 5-місячного спостереження за зв’язком спілкування та здоров’я були опубліковані в журналі Annals of Behavioral Medicine.

Доктор Грун оцінював рівень соціального спілкування цих студентів за допомогою спеціального запитальника, за яким також можна було визначити, наскільки самотніми вони себе відчувають. Крім того, дослідники вимірювали і зміни ритму серцебиття добровольців, так як в медичному співтоваристві цей показник є індикатором здоров’я парасимпатичної нервової системи.

“Наше дослідження показало, що у людей з низькою варіабельністю серцевого ритму існує підвищений ризик розвитку різних захворювань, – говорить доктор Грун. – Отже, зниження цієї варіабельності є поганим сигналом для здоров’я. Ми встановили, що для міжнародних студентів, які заводили безліч друзів в новому місці свого проживання, було властиво збільшення варіабельності серцевого ритму. А ось для тих, хто відчував себе самотніми та ізольованими, цей показник знижувався “.

 
Таким чином доведено, що тривала соціальна ізоляція надає негативний ефект на фізичне здоров’я, зачіпаючи парасимпатичне функціонування. Причому, доктор Грун підкреслює, що висновки дослідження справедливі не тільки для емігрантів і студентів, а й для всіх людей.

“Наші висновки очевидні: звертайтеся до своїх друзів, – каже учений.- Чим більше і яскравіше ви спілкуєтеся, тим здоровішими будете, адже спілкування і здоров’я пов’язані. Це простіше сказати, ніж зробити, але шкурка варта вичинки”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДУМКИ ПРО ДРУЗІВ ПОЛІПШУЮТЬ ЗДОРОВ’Я

ЩО НЕ МОЖНА РОЗПОВІДАТИ НАЙКРАЩІЙ ПОДРУЗІ?

ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, ЩО ЧИМ МЕНШЕ ДРУЗІВ, ТИМ КРАЩЕ