Фарш з індички і суповий набір з м’яса птиці перетворилися на притулок для смертельно небезпечних бактерій – лістерій. У цьому переконалися під час перевірки співробітники Россільгоспнагляду по Тверській і Псковській областям.
 

Як стало відомо, в ході інспекції в одному з мережевих магазинів Псковської області перевіряючі придбали напівфабрикат з м’яса індички – рубаний фарш «Делікатесний». Продукт був проведений на м’ясопереробному підприємстві Ніжнеломовского району Пензенської області. Проби фаршу показали, що в ньому присутні патогенні мікроорганізми. Інший заражений продукт – суповий набір був проведений на одному з підприємств Новгородської області.
 
Бактерія Listeria, виявлена у м’ясі при лабораторних дослідженнях, характеризується епідеміологами як дуже небезпечна. Влітку цього року в Данії через лістеріозу, викликану даними бактеріями, померли 12 осіб. Організована тоді перевірка виявила джерело смертоносних бацил – це були сосиски виробництва Jørn A Rullepølser. Після інциденту Росспоживнагляд пообіцяв перевірити російські магазини, щоб переконатися, чи не потрапила в них заражена м’ясна продукція.
 
Нагадаємо, що при попаданні в організм людини лістерії можуть викликати ураження центральної нервової системи і привести до летального результату. Особлива підступність лістеріозу в тому, що це захворювання часто діагностується лікарями лише на пізньому етапі розвитку, коли допомога вже не дає потрібного ефекту. Найбільш небезпечний лістеріоз для дітей, літніх людей і людей з ослабленим імунітетом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО СОСИСКИ І КОВБАСУ

М’ЯСО ВИЯВИЛОСЯ НЕБЕЗПЕЧНІШЕ СИГАРЕТ

НАЗВАНІ ТРИ НАЙКРАЩІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗАМІНИ М’ЯСУ