Тема грошей і спільного бюджету – камінь спотикання багатьох пар. Причому однаково непросто обговорювати її і «одруженим», і тим, у кого у відносинах поки «цукерково-букетний період».

Чому нам так складно обговорювати тему грошей з чоловіками? На ранніх етапах відносин вона здається нам неромантичною, піднімаючи її, ми боїмося уславитися меркантильними особами. До того ж безпосередньо говорити про рівень своєї зарплати або уточнювати її у партнера нам найчастіше буває ніяково. Коли ж справа доходить до спільного бюджету, акценти дещо зміщуються і колишню обережність заміщає цілком конкретне невдоволення: «куди поділося півзарплати?» Додайте до цього суспільні стереотипи, які звинувачують жінок в марнотратстві, а чоловіків називають «здобувачами».

Змінити ситуацію допоможуть декілька правил:

Виберіть прийнятний варіант ведення бюджету. І хоча ми вже писали про багатьох нюансах спільного і роздільного «банку», найбільш зручним експерти вважають такий підхід, при якому всі засоби пари діляться на дві частини – загальні та кишенькові витрати кожного з партнерів. Немає нічого поганого, якщо ваша сума «кишенькових» буде дещо більшою, ніж у чоловіка: не варто випускати з уваги непередбачені витрати («Мила, у сестри завтра день народження, а я зовсім забув! Купи їй, будь ласка, щось в подарунок »). Психологи також радять робити «заначки» – відкладати по 20% від усіх своїх доходів.

Присвячуйте партнера в господарські витрати. Чоловіків з бухгалтерським складом розуму не так і багато – більшість з них не підозрюють, скільки в повсякденному житті поточних побутових витрат. Їм здається, що на їх зарплату, яка часто цілком собі серйозна, можна «жити ні в чому собі не відмовляючи», а у відсутності грошей винна дружина-марнотрат, яка спустила гроші на «всякі дурниці». Тому 1-2 рази на місяць не забувайте обговорити всі необхідні рахунки – за квартиру, податки, кредити, страховки, шкільні гуртки та телефони всієї родини. Так чоловікові буде зрозумілий реальний «масштаб лиха» – і «почому нині обходяться діти», і яку суму реально з бюджету забирає нова машина.

У м’якій формі висловлюйте свої переваги раніше, ніж це зробить партнер. Скажімо, вас чекають досить великі витрати – відпустка або оренда квартири. Не чекайте, поки партнер запропонує свої варіанти, а запитайте прямо: «У яку країну і який готель ти б хотів поїхати?», «У якому районі ми будемо знімати квартиру?» Посили «я хочу» теж допустимі, приблизно в такій формі: «Мені сподобався ось цей готель, ми можемо собі це дозволити?», «Я завжди мріяла жити ось в цьому районі – ми зможемо орендувати там квартиру?» Такий підхід особливо актуальний для тих пар, які тільки починають будувати спільний побут – коли розуміння «запитів »другої половини поки немає, як немає і усвідомлення реального рівня доходів партнера.

Не соромтеся просити у чоловіка гроші на шопінг. Це, вважають деякі психологи, зміцнює відносини в парі.

Чоловіки за своєю природою егоїсти. І чим більше вони інвестували в «проект», тим більше вони його цінують. Уявіть, що ви і сім’я для чоловіка – своєрідний банк, куди він регулярно інвестує. А тепер подивіться з боку, який банк вам буде шкода – той, в якому у вас лежало півтори тисячі рублів або десять мільйонів? Однак це правило не стосується походів в салон краси – про те, у скільки вам обходиться бути привабливою, чоловікові знати зовсім необов’язково.

Вибирайте правильний час для важливої розмови. Обговорити з партнером поточні витрати і поскаржитися на електроенергію, яка подорожчала можна в будь-який момент, а от бесіди із серії «я хочу» або «мені необхідно» варто вести в певний час. Щедрість чоловіка залежить від рівня тестостерону, який регулярно виробляється у чоловіка і «скидається» або під час статевого акту, або у вигляді агресії. Тому не заводіть складних фінансових розмов, коли партнер голодний, втомився або чимось засмучений. А ось правильну аргументацію для такої бесіди можна вибудувати, з’ясувавши, до якого психотипу відноситься ваш партнер. Наприклад, пояснюючи кінестетику, навіщо вам потрібна нова шуба, скажіть, що в ній вам буде тепло і зручно взимку, а ось візуалу буде зрозуміліше «Я в ній буду така красива!»

Вибирайте правильні формулювання. Постійно докоряючи партнера маленькою зарплатою, ви ризикуєте залишитися на самоті. Однак не завжди працює і істина «за кожним успішним чоловіком стоїть розумна жінка». Безумовно, є чоловіки, які досягли успіху завдяки тому, що за спиною стояла жінка з батогом і підстьобувала «давай, давай!» Але в підсумку, при найгіршому розкладі жінка потім залишається з цим батогом на самоті. Досягнувши успіху, статусні чоловіки часто йдуть від тих, хто бачив їх «голими і слабкими». Тому, якщо вас не влаштовує рівень доходів партнера, краще спокійно обговорити цю тему з ним і знайти рішення проблеми разом. Немає можливості підробітків? Можливо, вам варто обдумати варіанти інвестування або дещо переглянути витрати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТАЛО ВІДОМО, ЗА СКІЛЬКИ МОЖНА КУПИТИ ЩАСТЯ

СЕКС ПІДВИЩУЄ РІВЕНЬ ДОХОДІВ

ВЧЕНІ ПОВ’ЯЗАЛИ СМЕРТЬ ЛЮДИНИ І ДОХОДИ