Про ознаки, які можуть свідчити про розвиток раку легені, розповіла онколог Діна Сакаєва.

За її словами, це наполегливий кашель, який не лікується звичайними засобами, задишка, постійна слабкість, невелике підвищення температури тіла, кровохаркання.

Якщо ви або ваші близькі не можете вилікувати кашель протягом довгого часу, потрібно звернутися до лікаря. Призначене обстеження допоможе дізнатися про наявність або відсутність захворювання, пов’язаного з патологією легені або бронхів.

Підступність хвороби в тому, що вона може протікати без симптомів. Лікар розповіла про пухлину, котра ховається і не пов’язана з бронхом, а тому і не викликає кашель. Таке новоутворення можна помітити тільки під час спеціального медогляду.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

Медик радить звертати увагу на такі симптоми, як запаморочення і сильні головні болі, так як вони можуть вказувати на вторинні вогнища росту пухлини. Бувають випадки, коли в ході медобстеження у пацієнта знаходять метастаз раку легені в головний мозок.

Раніше повідомлялося, що, за даними МОЗ, самим смертельним онкозахворюванням вважається рак стравоходу. Від нього протягом року з життя йдуть 59% пацієнтів. Другим за кількістю летальних випадків вважається рак легенів. Від нього за рік помирають 49% хворих.

Рак легенів – найбільш поширене злоякісне утворення у світі, характеризується досить прихованим перебігом і ранньою появою метастазів.

Читайте також:  Використання камінів та дров'яних печей підвищує ризик розвитку раку легень у жінок