ГоловнаНовини Здоров'я10 найпоширеніших причин смерті в світі

10 найпоширеніших причин смерті в світі

У бідніших країнах люди частіше вмирають від інфекційних захворювань, таких як діарея або бактеріальні респіраторні захворювання. У багатих – від наслідків цукрового діабету і хвороб серця.

Смерть

Згідно з даними ВООЗ, список десяти основних причин смерті в світі виглядає наступним чином:

Ішемічна хвороба серця. Експерти констатують, що однією з основних причин серцевих захворювань є куріння. Воно сприяє звуженню судин і розвитку атеросклерозу – порушень, через які серцевий м’яз починає відчувати нестачу кисню. Наслідком кисневого дефіциту стає розвиток серцевої недостатності, аритмії, інфаркту і раптової серцевої смерті.

Інсульт. Він виникає, коли кровоносна судина в мозку звужується, блокується або розривається. В результаті пов’язана з ним область мозку більше не забезпечується кров’ю і вмирає. Якщо ця область відповідальна за життєво важливі функції, настає смерть.

Читайте також:  Дуже корисні доступні продукти, про які ми забуваємо

ХОЗЛ. Хронічна обструктивна хвороба легенів щорічно забирає життя приблизно трьох мільйонів чоловік. Хронічний бронхіт, типовий для ХОЗЛ, і емфізема легенів є зазвичай результатом куріння.

Захворювання органів дихання. Такі хвороби, як грип або пневмонія, особливо небезпечні в країнах, що розвиваються, за відсутності доступу до необхідних ліків. У промислово розвинених країнах від цих респіраторних захворювань, як правило, вмирають літні люди або люди з імунодефіцитом.

Рак органів дихання. Щороку рак трахеї і легенів стає причиною смерті близько двох мільйонів чоловік у світі. Обидві форми раку надзвичайно агресивні і швидко призводять до летальності. Причиною бронхіального раку зазвичай є куріння.

Читайте також:  Названо отруйні продукти харчування на кожному столі

Хвороба Альцгеймера і деменція. У зв’язку з ростом тривалості життя і числом літніх людей на планеті зростає захворюваність цими недугами. Відповідно, зростає і смертність: починаючи з 2000 року, число щорічно вмираючих від наслідків деменції в світі подвоїлося, і за прогнозами продовжить збільшуватися далі.

Цукровий діабет. Це захворювання небезпечно своїми наслідками. Діабет пошкоджує нирки і судини, може призводити до серцевого нападу або інсульту.

Дорожньо-транспортні пригоди. Згідно з даними ВООЗ, у світових масштабах рівень дорожньо-транспортних пригод з фатальними наслідками стабільно зменшується. Але їх фактичне число все ще дуже високе. Особливо вразливі, за словами фахівців, діти.

Читайте також:  Складено рейтинг найбільш захищених від COVID-19 країн за версією Forbes

Діарея. Епідемії з холерою, дизентерією і черевним тифом гублять щороку 1,9 мільйона чоловік. В першу чергу це стосується країн, що розвиваються, в яких типовими жертвами діареї стають діти.

Туберкульоз. Статистично з 2000 року число смертей від туберкульозу знижується. І все ж бактеріальне інфекційне захворювання як і раніше представлено в першій десятці причин смертності з точки зору ВООЗ. Щорічно на частку туберкульозу припадає 1,3 мільйона смертельних випадків в рік.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News