Австралійські вчені попередили про різке підвищення тиску після вживання двох видів чаю. Причому виявилося, що показники змінюються протягом 30 хвилин після чаювання.

Високий тиск є провісником таких серйозних проблем зі здоров’ям, як інфаркт та інсульт. Справа в тому, що при гіпертонії серце працює з підвищеним навантаженням, прокачуючи кров по всіх системах організму. Дана проблема з часом може спровокувати серйозні захворювання серцево-судинної системи. Довгий час вважалося, що чай сприятливо впливає на здоров’я, але недавнє дослідження австралійських учених підтвердило, що це не завжди так.

В експерименті взяли участь чоловіки та жінки з нормальним тиском та з діагностованою гіпертонією. Їм пропонувалося пити по 5 чашок зеленого та чорного чаю протягом 7 днів. Виявилося, лише через 30 хвилин після вживання напоїв у добровольців різко підвищувався тиск. При цьому вже за годину показники поверталися в норму. Більш того, при регулярному чаюванні вплив напоїв на організм призводив до серйозних змін у показниках тиску, що вимірюється в амбулаторних умовах.

При цьому інші дослідження, опубліковані у низці наукових журналів, підтвердили здатність чаю позитивно впливати на стабілізацію тиску. Після аналізу 11 наукових праць за участю кількох сотень осіб, огляд яких було оприлюднено на сторінках PLOS ONE, з’ясувалося, що регулярне вживання даного напою є корисним при гіпертонічній хворобі. При цьому вплив чаю на організм був названий незначним, але помітним на рівні популяції.

Оскільки результати проведених досліджень демонструють суперечливі результати, вчені поки не беруться говорити про те, наскільки корисним цей напій може бути. Зважаючи на все, фахівці продовжать розбиратися в цьому питанні.