Вважається, що пиво є безпечним алкогольним напоєм. Проте вчені з Медичної школи при Університеті Індіани (США) дійшли висновку, що попри невеликий вміст у ньому спирту, він становить більшу небезпеку, ніж інший алкоголь.

Безпечною добовою дозою спирту визнано 20-30 та 30-40 мл для жінок та чоловіків відповідно. У ході дослідження добровольці, відібрані для участі, регулярно вживали пиво у дозі, що відповідає 15 мл спирту. Це супроводжувалося реакцією різкого вивільнення нейромедіатора дофаміну, який називають гормоном задоволення, оскільки він є елементом системи винагороди мозку.

Внаслідок цього розвивалося звикання і зростала потреба у споживанні вищих доз алкоголю. Тобто, вживання пива сприяє появі залежності, що своєю чергою негативно відбивається на печінці.

Читайте також:  Багато традиційних страв для сніданку не підходять сердечникам

За словами вчених, пивний алкоголізм виникає дуже швидко, оскільки пиво не сприймається як алкогольний напій. Внаслідок цього пристрасть до напою має серйозніші наслідки, ніж вживання міцного алкоголю. Таким чином, щодо пива поняття безпечної дози використовувати не можна.

Ще одна небезпека полягає у складі пива. Багато виробників не використовують при його приготуванні натуральні інгредієнти, внаслідок чого в його складі є багато канцерогенів.

Також, за деякими даними, вживання пива може вплинути на гормони, що пов’язано з потужним фітоестрогеном у хмелі під назвою 8-PN, також відомий як Hopein. Це може знижувати рівень тестостерону, що є фактором ризику розвитку імпотенції чи статевої слабкості у кожного другого-третього чоловіка.

Читайте також:  Названо несподіваний фактор ризику розвитку деменції

Як зазначають у клініці LT Men’s Clinic, що спеціалізується на лікуванні чоловіків з низьким рівнем тестостерону (гіпогонадизм), нерегулярне вживання пива до значного збільшення рівня естрогену та збільшення грудей або виникнення будь-яких побічних ефектів низького тестостерону не призводить.

Однак при регулярному та надмірному вживанні пива негативні наслідки дуже ймовірні, що обумовлено фітоестрогеном та пролактином, що входять до більшості сортів пива. Ці дві хімічні речовини можуть підвищувати рівень естрогену, внаслідок чого організм відреагує та знизить рівень тестостерону. У чоловіків, які зловживають пивом, грудні залози збільшуються, також збільшується у розмірі таз, у жінок – збільшується ризик розвитку онкологічних хвороб молочної залози.

Читайте також:  Дерматолог розповів чому з'являються зморшки і як захистити шкіру

Вчені зазначили, що надмірне споживання пива також може стати причиною розвитку хвороб із боку серця внаслідок розширення порожнин та потовщення його стінок, некрозів у серцевому м’язі, зменшення числа мітохондрій. Ці симптоми мають назву “баварського пивного серця”, дану німецьким професором Болінгером. Серед інших негативних наслідків – варикозне розширення вен, що розвивається через вуглекислий газ, що міститься в пиві.

Таким чином, вчені попереджають, що не слід недооцінювати негативний вплив пива, особливо через швидке звикання, оскільки воно погіршує здоров’я та прокладає шлях до вживання інших, ще більш шкідливих напоїв.