Скупчення бляшок і збільшення їх товщини в артеріях загрожує розвитком небезпечних ускладнень, включаючи ішемічну хворобу серця та інсульт, – протистояти цьому допомагає пиття гранатового соку.

Поява бляшок у кровоносних артеріях пов’язана з високим рівнем холестерину, особливо так званого «поганого» холестерину ЛПНГ, який безпосередньо сприяє тому, що судинні стінки покриваються специфічним нальотом. Це основний чинник ризику атеросклерозу – патологічного стану, у якому артерії забиваються скупченнями жирових речовин, званих бляшками чи атеромами. пише Express.

Такі бляшки, що накопичуються на внутрішніх стінках артерій, складаються з різних речовин, що циркулюють у крові (вони включають кальцій, холестерин, відходи клітин, інші компоненти). У відповідь на утворення бляшок клітини організму виділяють речовини, які можуть погіршувати стан закупорених артерій, підвищуючи ймовірність виникнення пов’язаних із цим захворювань.

У той же час дослідники, які вивчають вплив гранатового соку на ліпідний профіль, зробили багатообіцяючі висновки щодо його здатності знижувати рівень холестерину, про це повідомив журнал Clinical Nutrition.

Зокрема, вчені спостерігали помітне зменшення товщини артеріального нальоту та бляшок у пацієнтів, які вживають гранат. Результати показали, що у людей, які п’ють гранатовий сік, товщина сонної артерії зменшилася на 30 відсотків, чого не сталося з тими, хто вживав плацебо напій, – повідомило джерело.

Також було зафіксовано, що показали, що після одного року вживання гранатового соку кров’яний систолічний тиск пацієнтів знизився на 12 відсотків.

Науковці вважають, що відповідальними за ці ефекти є поліфеноли, що містяться в гранаті – речовини, які є його основним джерелом антиоксидантної активності. Під їх вплив покращується функція внутрішньої оболонки серця та кровоносних судин, постулювали дослідники.

Експерти наголошують: щоб запобігти накопиченню холестерину, необхідно скоротити споживання продуктів з високим вмістом насичених жирів, є більше овочів та фруктів, що містять розчинну клітковину. Вона перетворюється на кишечник на густий гель, що уповільнює травлення і утримує жири, запобігаючи їх всмоктування. Рослинні стероли та станоли, яких багато в горіхах, насінні та рослинних оліях, також можуть обмежувати кількість холестерину, що засвоюється організмом.