Незважаючи на те, що винахідник процесу консервування за своє відкриття отримав титул «Благодійник людства», раз зумів зберегти величезну кількість швидкопсувних продуктів для голодуючих людей, консерви досі деякі з нас вважають шкідливою для здоров’я їжею. Але це помилка!

Дійсно, довга термічна обробка не дає жодного шансу вітамінам. Але не одними вітамінами живе людина, є ще білки жири, вуглеводи, цінна клітковина і необхідні мінерали – всього цього в достатку містяться в консервах.

Мало того, існують продукти, які в консервованому вигляді можуть виявитися корисніше своїх свіжоприготовлених побратимів.

Консерви, які точно корисні для здоров’я:

Консервована риба. Це чемпіон серед харчових продуктів за вмістом кальцію. Особливо гарні в цьому консерви з риби жирних сортів. Правда, вам буде потрібно з’їдати консервовану рибу разом з кісточками, які стають м’якими в процесі консервування. Додамо, що в рибних консервах зберігається велика кількість жирних кислот і таких незамінних мінералів, як калій, магній і фосфор.

Консервовані овочі. Важливо знати про речовини, які тільки підсилюють свої корисні властивості в результаті нагрівання і консервування. Наприклад, бета-каротин, що міститься в моркві, перетворюється в потужний антиоксидант лікопін, що захищає нас від старіння і онкологічних захворювань.

Така ж історія і з консервованими томатами, гарбузом та іншими червоними і помаранчевими овочами.

Якщо задуматися, то скільки ж в собі корисностей зберігає банка консервованої кільки в томатному соусі, якщо в ній ще й присутня консервована морква.