Підвищений рівень цукру в крові асоціюється з розвитком діабету і хвороб серця, оскільки згубно впливає на стан кровоносних судин, – але зернобобові продукти можуть стати ідеальним доступним засобом вирішення даної проблеми. Думку про це висловили вчені з Університету Гуелфа (Канада).

Надлишок цукру в крові сприяє запаленню судинної тканини, що ушкоджує артерії, в результаті чого зростають ризики розвитку гіпертонії, серцевих нападів, інсульту. Боротися з порушенням ефективно допомагають зернобобові продукти: квасоля, сухий горох, нут, сочевиця, боби.

Канадські дослідники заявили, що як в спостережних, так і в експериментальних дослідженнях споживання зернобобових поліпшило у дорослих людей (здорових і хворих на діабет) параметри ліпідного профілю крові, контролю рівня цукру в крові і артеріального тиску. Рівень холестерину і цукру в крові, а також артеріальний тиск – це три основні змінні фактори ризику серцево-судинних захворювань, пише видання Food News.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

“Бобові містять одні з найвищих рівнів білка, які ви можете знайти в рослинних продуктах. Також вони є відмінним джерелом розчинної клітковини, що сприяє схудненню, зниженню рівня цукру і холестерину в крові. Крім того, зернобобові містять чимало вітамінів і мінералів: фолати, кальцій, залізо, калій, цинк, магній. Все це робить їх ідеальними для захисту серця”, – цитує видання фахівців.